Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

20 osób w Urzędzie Miasta Rzeszowa najpóźniej do końca roku przejdzie na emeryturę. Wśród nich są m.in. skarbnik i czterech dyrektorów. 

20 osób w rzeszowskim magistracie szykuje się tym roku do przejścia na emeryturę. Wśród nich jest Janina Filipek, wieloletnia skarbnik Rzeszowa, którą od 1 sierpnia zastąpi Jacek Mróz. Od czerwca szefową Biura Rozwoju Miasta już nie jest także Anna Raińczuk, która dyrektorem była 20 lat. Od września zastąpi ją były marszałek małopolski i b. senator PO – Janusz Sepioł.

To jednak nie jedyne zmiany na stołkach kierowniczych w rzeszowskim ratuszu. Jesienią na emeryturę przejdą także wieloletni dyrektorzy: wydziału budżetowego – Janina Wilk i wydziału komunikacji – Krzysztof Wadiak. Ten ostatni wydziałem kierował od prawie 16 lat. 

W środę rzecznik prezydenta Rzeszowa przekazywał także informację o przejściu na emeryturę Janiny Dyjak, szefowej wydziału finansowego. W czwartek okazało się, że  chodzi jednak o innego dyrektora. – Na emeryturę przejdzie Elżbieta Dyś, dyrektor Miejskiego Zespołu Żłobków – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Póki co nie wiadomo, czy na te stanowiska będzie ogłoszony konkurs. – Będziemy najpierw szukać odpowiedniej osoby w poszczególnych wydziałach – zapowiada Maciej Chłodnicki. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

O zmianach kadrowych w magistracie zaczęło się częściej mówić w maju br., gdy stanowisko dyrektora Biura Kontroli stracił Stanisław Długosz.

W samym Urzędzie Miasta w Rzeszowie pracuje ok. 750 osób. Średnie zarobki w magistracie wynoszą 4,4 tys. zł, najmniej zarabia referent – 2,5 tys. zł brutto. Dyrektorska pensja wynosi średnio 8,5 tys. zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama