Reklama

„Jestem pewny, że nadal będzie wspierał Rzeszów i Podkarpacie” – pisze w liście do mieszkańców Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Prezydent apeluje do rzeszowian, by w niedzielnych wyborach poparli urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Tadeusz Ferenc, należący do SLD, poparł Komorowskiego już w pierwsze turze wyborów. Ferenc znalazł się także w grupie 29 prezydentów miast z całej Polski, którzy poparli Bronisława Komorowskiego. W drugiej turze prezydent Rzeszowa postanowił jeszcze bardziej zaangażować się w kampanię urzędującego prezydenta RP.

Rękojmia dalszego rozwoju?

W liście do mieszkańców Rzeszowa Tadeusz Ferenc zwraca się do nich z prośbą, by oddali głos na Komorowskiego podczas niedzielnych wyborów. „Szanowni Państwo, Mieszkańcy Rzeszowa!” – tytułuje swój list prezydent Ferenc.

„Za jego (Bronisława Komorowskiego) kadencji Polska rozwija się dynamicznie, a nasz Rzeszów doświadczył wiele korzyści i wsparcia lokalnych inwestycji. Uważam, że Bronisław Komorowski jest sprawdzonym i wiarygodnym kandydatem, który daje gwarancje, że przez następne lata prezydentury będziemy żyć w bezpiecznym i spokojnym kraju” – czytamy w liście do mieszkańców.

Tadeusz Ferenc zapowiada, że w niedzielę zagłosuje na Komorowskiego, „gdyż jestem pewny, że nadal będzie wspierał Rzeszów i Podkarpacie”. „Jest rękojmią dalszego rozwoju ponad politycznymi podziałami, dlatego bardzo proszę Państwa o poparcie w niedzielnym głosowaniu Pana Bronisława Komorowskiego” – czytamy w liście, opatrzonym wspólną fotografią obu prezydentów.

Nie udało nam się dowiedzieć, ile takich listów trafiło do mieszkańców i czy zostały one sfinansowane z pieniędzy publicznych, czy Tadeusz Ferenc wydał je z własnej kieszeni.

Marcin Nowak, dyrektor podkarpackiego biura Platformy Obywatelskiej, wieczorem poinformował nas, że list Tadeusza Ferenca do mieszkańców został sfinansowany przez komitet wyborczy Bronisława Komorowskiego.

Duda lepszy od Komorowskiego

Bronisław Komorowski w pierwszej turze wyborów uzyskał w Rzeszowie drugi wynik. Zwyciężył kandydat PiS Andrzej Duda, na którego głosowało 37,24 proc. wyborców (29 901 osób). Komorowski otrzymał 28,87 proc. (23 159 głosów).

Na Podkarpaciu różnica między Dudą, a Komorowskim w pierwszej turze była jeszcze większa. Dudę poparło 50,09 proc. głosujących wyborców, Komorowskiego – 20,42 proc. Wyniki TUTAJ.

Bronisław Komorowski w październiku ub. r. odwiedził Rzeszów. Był na otwarciu wyremontowanej al. Wyzwolenia. Jako pierwszy w historii prezydent Polski był również w rzeszowskim ratuszu.

[poll id=”18″]

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama