Zdjęcie: Facebook.com / SMOLIK / KEV FOX

Andrzej Smolik, znakomity polski producent, oraz Kev Fox, brytyjski songwritter, wystąpią razem podczas Festiwalu Przestrzeni Miejskiej 2019 w Rzeszowie. Na scenie zaśpiewa także Żaneta Łabudzka. 

We wtorek i w środę organizatorzy FPM 2019 podali kolejne gwiazdy muzyczne, które wystąpią podczas festiwalu w dniach w 7-8 czerwca na parkingu przy rzeszowskiej hali Podpromie. Na liście artystów znaleźli się polsko-brytyjski duet muzyczny SMOLIK / KEV FOX oraz Żaneta Łabudzka. 

Smolik i Kev Fox poznali się 6 lat temu na koncercie w Warszawie i natychmiast zamknęli się na klika dni w studiu, żeby dać upust wzajemnym fascynacjom muzycznym. W efekcie powstał utwór L.O.O.T., który znalazł się na albumie „4” SMOLIKA.

Postać Keva Foxa jest wciąż otoczona aurą tajemniczości, co ma swoje źródło w charakterystyce komponowanej przez niego muzyki. Zważywszy na częstotliwość z jaką Kev Fox występuje w naszym kraju, nietrudno o stwierdzenie, iż Brytyjczyk upodobał sobie polską publiczność.

Współpraca ze Smolikiem przy nagrywaniu utworu “L.O.O.T.” tylko pomogła mu w kreowaniu własnej przestrzeni na naszym rodzimym rynku muzycznym. Decyzja o nagraniu wspólnego albumu była naturalnym rozwinięciem współpracy znakomitego polskiego producenta i brytyjskiego songwrittera.

Obecnie SMOLIK // KEV FOX to jeden z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku, a pierwszy singiel „Run” przez wielu uznawany jest jako utwór roku. Artyści odebrali „Fryderyka” w kategorii elektronika i alternatywa.

Smolik i Kev Fox wystąpią w pierwszym dniu (7 czerwca) Festiwalu Przestrzeni Miejskiej 2019. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Z kolei pochodząca z Rzeszowa Żaneta Łabudzka zagra w drugi dzień FPM – 8 czerwca. To wokalistka i aktorka, szerszej publiczności dała się poznać przez udział w programach talent show („The Voice of Poland”) czy serialach fabularnych („Lekarze”). Żaneta Łabudzka jest finalistką Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2016). W styczniu 2019 r. wydała swój debiutancki album „Sama z Tobą”.

– Chciałam wyrzucić wszystkie siedzące we mnie emocje niekoniecznie wspaniałe, pozytywne – na pewno prawdziwe. Utwory są mieszaniną chwil, uczuć, miejsc, ludzi – to swoisty miszmasz, w którym pływam jak ryba w wodzie – tak o swoim debiutanckim albumie mówi artystka. 

Podczas FPM 2019 Żaneta Łabudzka zagra z zespołem w składzie: Błażej Knopek – klawisze; Krzysztof Ropicki – bas, synth bass; Tobiasz Itner – perkusja.

Wcześniej organizatorzy FPM poinformowali, że podczas dwudniowego wydarzenia zagrają: Wczasy, Marika, Pablopavo i Mikromusic. Organizatorem festiwalu jest Estrada Rzeszowska. 

Oprac. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama