Zdjęcie: Rzeszów News
Reklama

Galeria Rzeszów rozpoczęła budowę zewnętrznej windy. Ma ona ułatwić dotarcie do Hotelu Rzeszów i na taras widokowy. Inwestycja ma być gotowa jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. 

Rada Miasta Rzeszowa 26 lutego 2019 roku zgodziła się tak zmienić miejscowy plan zagospodarowania, by właściciel Galerii Rzeszów mógł m.in. dobudować do swojego obiektu zewnętrzną przeszkloną windę.

Po pół roku później inwestor uznał, że zapisy uchwały przesuwają windę w planie w taki sposób, że nie będzie można z niej wyjść na taras widokowy. – Wnioskowaliśmy przecież o coś zupełnie innego – mówił w sierpniu ub. r.  Piotr Bugała, dyrektor ds. infrastruktury w Galerii Rzeszów.

Dlatego inwestor 2 lipca ub. r. złożył do ratusza wniosek o zmianę planu w rejonie Galerii Rzeszów, by dopuszczał budowę windy w nieco innym miejscu oraz zabudowę podcieni. Rada Miasta głosami proprezydenckiego klubu Rozwój Rzeszowa zmiany w miejscowym planie przyjęła 27 sierpnia 2019 roku.

Teraz przyszedł czas na realizację. Na pierwszy ogień poszła budowa zewnętrznej windy. Prace już ruszyły i mają zakończyć się jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. Winda ma być przeszklona i dopasowana wizualnie do bryły budynku.

 – Winda udoskonali komunikację w obiekcie. Będzie to dodatkowy sposób dotarcia do recepcji Hotelu Rzeszów, który mieście się przy Galerii Rzeszów – mówi Piotr Bugała. – W skali całego budynku to bardzo mała inwestycja, ale korzystający z hotelu docenią tę modernizację – dodaje.

Budową windy zajmuje się firma Besta.

Zdjęcie: Rzeszów News

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: