Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Konkurowanie na wirtualnym rynku oraz podejmowanie decyzji, które muszą podejmować właściciele firm działających w realnym świecie – to główne zadania uczestników III edycji Rzeszowskiego Turnieju Biznesowego.

Konkurs organizowany jest przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą w ramach XIII Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Rozgrywka w formie on-line odbędzie się 20 listopada z wykorzystaniem branżowych symulacji biznesowych Revas.  

W III Rzeszowskim Turnieju Biznesowym może uczestniczyć 8 trzyosobowych zespołów. Na zgłoszenia uczestników organizatorzy czekają do czwartku (19 listopada) do 18:00. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc. O możliwości wzięcia udziału w konkursie zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia należy przesłać za pośrednictwem formularza internetowego dostępnego na stronie Turnieju. Przed przystąpieniem do rozgrywki uczestnicy powinni zapoznać się z regulaminem konkursu, instrukcją gry na revas.pl oraz filami instruktażowymi na kanale Revas na YouTube. 

Zadaniem uczestników III Rzeszowskiego Turnieju Biznesowego będzie konkurowanie na wirtualnym rynku biur podróży z innymi uczestnikami oraz podejmowanie szeregu decyzji podobnych do tych, które muszą podejmować właściciele firm działających w realnym świecie.

Uczestnicy będą musieli przypisać funkcje poszczególnym członkom zespołu, stworzyć misję oraz ustalić strategię działania. Ponadto, gracze będą decydować o jakości usług, produktów, cenie, marketingu oraz finansach swojej firmy. Po każdej rundzie decyzyjnej otrzymają wyniki w zestawieniu z rezultatami firm konkurencyjnych.

Oceny wystawiane są na podstawie karty wyników, która składa się z wyniku ekonomicznego, rozwoju firmy, zadowolenia pracowników, zadowolenia klientów oraz poziomu zadłużenia. Dzięki symulacjom uczestnicy konkursu będą mogli w praktyczny sposób zobaczyć, jaki wpływ ich decyzje mają na wyniki ich firm.

– W ten sposób, w bezpiecznych warunkach, można sprawdzić różne strategie prowadzenia działalności gospodarczej – wyjaśnia Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA. 

Konkurs rozpocznie rejestracja i powitanie uczestników na platformie ZOOM. Od godziny 10:00 do 15:00 uczestnicy będą zarządzać wirtualnym biurem podróży. Zwycięzców poznamy 26 listopada. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: