Zdjęcie: KWP Rzeszów

21-letnia Renata P., policjantka z komendy w Kolbuszowej, została ukarana naganą za marcowe wydarzenia na osiedlu Nowe Miasto w Rzeszowie. 

O zakończeniu postępowania wobec policjantki poinformowała nas kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. – Policjantka została ukarana naganą za przewinienie dyscyplinarne – przekazała nam kom. Skubisz-Tęcza.

Przełożeni Renaty P. taką decyzję podjęli na początku maja. W połowie maja młoda policjantka wróciła do służby. Kara nagany może spowodować, że funkcjonariuszka będzie pomijana przy awansach, premierach, rocznych nagrodach, może być też zdegradowana.

Postępowanie dyscyplinarne wobec Renaty P. wszczęto po wydarzeniach z 5 marca na ulicy Pigonia w Rzeszowie, gdzie bawiła się ze znajomymi w jednym z mieszkań. Policjantce nie spodobało się, że znajomi zachowują się zbyt głośno, postanowiła ich… wylegitymować. 

Gdy imprezowicze wyśmiali funkcjonariuszkę, ta wezwała… patrol. Zadzwoniła do dyżurnego w Kolbuszowej, powiedziała, że jest na jednej z kolbuszowskich ulic. Okazało się, że Renata P. bawiła się w Rzeszowie. Na miejsce wysłano rzeszowskich policjantów.

Funkcjonariusze, gdy dotarli pod wskazany adres, przed blokiem zobaczyli Renatę P. i jej dwie znajome. Do mieszkania jednak nie weszli, Renacie P. nie pozwolili dokończyć „czynności służbowych”, bo była pijana – miała ok. 2 prom. alkoholu w organizmie.  

Renatę P. odwieziono do domu, a po całym zdarzeniu wszczęto trzy postępowania: zakłócania ciszy nocnej (zostało umorzone), bezpodstawnego wezwania policji (Renata P. została za to ukarana 500-złotową grzywną) i dyscyplinarne. 

To ostatnie trwało najdłużej, na wniosek komendanta powiatowego policji w Kolbuszowej było przedłużane. W tym czasie Renata P. była zawieszona w czynnościach służbowych – od 14 marca. Postępowanie właśnie zakończyło się dla policjantki karą nagany. 

Renata P. do policji została przyjęta w czerwcu 2022 roku. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama