Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Donguralesko

„Pamiętasz, była miłość?” zapytają nas w Polskim Radiu Rzeszów. Będzie też o nektarze z… banana a także o rowerowych podróżach. W ten weekend do Rzeszowa zawitają nawet Minionki, które pojawią się na wielkim kinowym ekranie. Weekend w mieście nudny? Na pewno nie w Rzeszowie.

1. PIĄTEK (30 czerwca)

„Piąteczek w Przystani”  to impreza w Przystani na Lato (ul. Szopena 35a), podczas której zagra młoda krew krakowskiego house’u –DJ Fonic oraz DJ Mati  ze swoim czarnym repertuarem, który obfituje w klasyczny hip hop po funky breaky, reggaeton, r’nb, pop po elementy housowego brzmienia.

Początek imprezy  godz. 18:00. Do 21:00 wstęp wolny dla osób z listy facebookowej (tworzona do godz. 20:00 na wydarzeniu imprezy), po 21:00 koszt biletu wynosi 10 zł.

O godz. 19:00 w Klubie Muzycznym Life House (al. Rejtana 1) wystąpi polski raper i producent muzyczny Donguralesko. Support wypełnią: Romek, Mury Rymu, DJ HWC ROMSKI.

Bilety można nabyć w Atamanshop (Centrum handlowe „Europa” II, I piętro), Ticketpro oraz salonach: Empik, Media Markt i Saturn. Dostępne są także pod numerem telefonu 535 548 149, lub dla osób ze Stalowej Woli pod numerem telefonu  726 581 068.

Cena biletu wynosi 40 zł. Wstęp od 16 lat.

Premiery filmowe

W weekend w kinie Helios odbędą się premiery dwóch filmów: „Gru, Dru i Minionki” w reżyserii Kyle Balda, Pierre Coffin. Historia oscyluje wokół Gru i jego adoptowanych córek: Margo, Edith i Agnes oraz Minionków. Bajkę będzie można obejrzeć w Galerii Rzeszów w godz. 9:30, 11:15, 11:45, 13:00, 13:30, 14:00, 15:45, 16:15, 17:30. Bilety w cenie 24 zł można kupić w kasie kina.

Drugą premierą będzie film „W starym, dobrym stylu” w reżyserii Zacha Braffa. To opowieść o trzech kumplach: Willie, Joe i Albert (w obsadzie Morgana Freemana, Michaela Caine, Alana Arkina), którzy pragną przełamać stereotyp spokojnych emerytów i po raz pierwszy w życiu zejść ze ścieżki prawości, po tym jak ich fundusz emerytalny zostaje zlikwidowany.

Aby samodzielnie opłacać swoje rachunki i nie stać się ciężarem dla najbliższych, trzej zdesperowani przyjaciele stawiają wszystko na jedną kartę i postanawiają napaść na ten sam bank, który pozbawił ich pieniędzy.

Film można zobaczyć w Galerii Rzeszów w godz. 15:00, 17:15, 19:30 oraz 21:45. Bilety  w cenie 25 zł dostępne są w kasie kina.

Masa Krytyczna

Prawdopodobnie ostatni raz w tym roku, więc tym bardziej warto. O czym mowa? O Rzeszowskiej Masie Krytycznej, która tym razem odbędzie się pod hasłem „Bezpieczne wakacje”.

„Rozpoczęły się wakacje, trzeba więc przypomnieć wszystkim tym, którzy planują dłuższe wyprawy rowerowe, o bezpiecznym przygotowaniu się na tego typu wycieczki (m.in. kaski, światełka, odblaski)” – twierdzą organizatorzy wydarzenia.

Każdy kto chciałby dołączyć do wspólnej akcji powinien pojawić się o godz. 18:00 na rzeszowskim Rynku. Udział w przejeździe jest bezpłatny.

W Bajka Disco Klub pojawi się Extazy, twórca takich hitów jak „Tylko moja dziewczyna”, „Buzi to za mało” czy „Nektar z banana”. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00. Wstęp 15 zł.

2. SOBOTA (1 lipca)

W stolicy Podkarpacia „kolorowy deszcz” spadnie już 1 lipca (sobota) na rzeszowskich bulwarach w godz. 16:00-22:00. Festiwal Kolorów to ogólnopolska impreza dla zwariowanych i uśmiechniętych ludzi. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

W sobotę i niedzielę w salonu Harley-Davidson Rzeszów (ul. Ludwika Chmury 4) zawita Harley On Tour. Od 10:00 do 17:00 pasjonaci dwóch kółek mogą osobiście doświadczyć jazdy najnowszymi motocyklami legendarnej marki. Na każdym modelu, jaki będzie dostępny podczas rzeszowskiej imprezy, można bezpłatnie przetestować maszyny. Szczegóły TUTAJ.

Weekend to czas spotkań towarzyskich, dlatego w sobotę od godz. 18:00 w Przystani na Lato (ul. Szopena 35a) odbędzie się najpopularniejszy rapowo-elektroniczny cykl imprez w południowej Polsce  „Crème de la Crème”. Wystąpią założyciel cyklu Zesty Zest oraz znany DJ Sky. Impreza trwać będzie także w niedzielę. Do 21:00 osoby z listy utworzonej z wydarzenia na Facebooku wchodzą za darmo. Zapisy na listę trwać będą do 20:00. Po 21:00 wstęp płatny 15 zł.

„Polska z perspektywy siodełka – Agnieszka Zakonek” – to spotkanie z podróżniczką – farmaceutką. Agnieszka Zakonek to również jedna ósma  ekipy wyprawybusem.pl, z którą zorganizowała i odbyła pięć niskobudżetowych wypraw po europejskim i amerykańskim kontynencie. Chcąc pozostać w podobnym klimacie postanowiła podczas ostatnich wakacji wsiąść na rower i poznać swój własny kraj.

Spotkanie z Agnieszką Zakonek w Królestwie Bez Kresu (al. Piłsudskiego 8-10) o godz. 19:00.

„Salsa Night w Estrada Caffe” to cykliczna impreza salsowa odbywająca się w Estradzie Caffe (ul. Rynek 24), która rozpoczyna się o 22:00. Imprezy w rytmach latino w pubie Estrada Caffe zawsze odbywają się pod czujnym okiem pasjonatów tańca, którzy z chęcią udzielają wskazówek bądź pomagają postawić pierwszy krok. Wstęp wolny.

3. NIEDZIELA (2 lipca)

W Muzeum Okręgowym w Rzeszowie (ul. 3 Maja 19) odbędą się warsztaty  „Ze sztuką na Ty” w godz.  12:00 – 18:00. Udział w warsztatach jest bezpłatny.  Warsztaty obejmują trzy różne aspekty.

„W dłoni wielkiej damy” to warsztaty polegające na wykonaniu własnego akcesorium kobiecej mody do wyboru (torebki, wachlarza, balowego karneciku lub uchwytu do bukietu).

„Kwiaty w Muzeum – Anemony w zielonym wazonie pędzlem malowane”. Uczestnicy będą mogli malować farbami wodnymi lub kredkami inspirując się dziełem Tadeusza Makowskiego (o obrazie można przeczytać TUTAJ) i ustawioną kompozycją kwiatową.

„Wydzieranka – cudowanka. Na pewno to potrafisz!” to warsztaty, w których przy pomocy  różnych form wypowiedzi plastycznej uczestnicy stworzą coś swojego, niepowtarzalnego. Warsztaty służą pobudzaniu wyobraźni, zachęcaniu do podejmowania nowych zadań oraz kreatywności w łączenie różnych technik w jednej pracy do indywidualnych rozwiązań. Jako motyw przewodni posłużą obrazy z Galerii Malarstwa Europejskiego: pejzaż, martwa natura i przedstawienia zwierząt.

Każdy uczestnik wykona swoją pracę techniką wyklejanki za pomocą papierowych kuleczek i wałeczków z bibuły, drobnych kawałków bibuły lub drobnych kawałków oddzieranego papieru. Przed przystąpieniem do wyklejania wykonamy projekt naszej kompozycji ołówkiem.

Ponadto, miłośnicy sztuki będą mogli zapoznać się z „nowymi” eksponatami, ponieważ od 29 czerwca trwa wystawa czasowa „Moda na styl. Stroje i akcesoria damskiej mody”.

Zgromadzone na ekspozycji akcesoria to misternie wykonane przedmioty, oznaki prestiżu, na które stać było niegdyś tylko dobrze sytuowane damy. Są świadectwami zmieniającej się mody i statusu kobiety. Prezentują różne style, od biedermeiera i historyzmu, poprzez secesję, po art deco lat.

Retro-spektakl

Na scenie teatralnej Polskiego Radia Rzeszów (ul. Zamkowa 3) odbędzie się wyjątkowy retro-spektakl. „Pamiętasz, była miłość”, rozpocznie się o godz. 19:00 i będzie w tym czasie transmitowany na żywo na antenie. Wstęp wolny po okazaniu zaproszenia.

„Pamiętasz, była miłość” to muzyczny spektakl składający się z doskonałych piosenek napisanych m.in. przez Juliana Tuwima i Mariana Hemara, które pomimo upływu czasu są nadal aktualne.

Na scenie zobaczymy Dagny Ciporę, Joannę Juchę Adriana Gawlika Olega Sznicara grającego na fortepianie. Spektakl powstał pod opieką artystyczną Beaty Fudalej – aktorki Teatru Narodowego w Warszawie, wykładowcy Akademii Teatralnej w Warszawie.

Aranżacje muzyczne do spektaklu stworzył Oleg Sznicar – dyrygent Krakowskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowca krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.

IWONA RADLIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl