Zwiedzanie ośrodka, możliwość przyjrzenia się, jak wygląda realizacja audycji i spotkania z  prezenterami – to część atrakcji podczas Dnia Otwartego TVP Rzeszów, który odbędzie się dzisiaj 12 czerwca).

[Not a valid template]

 

TVP Rzeszów przygotowała szczególną atrakcję dla wszystkich, którzy chcieliby poznać pracę telewizji „z drugiej strony ekranu”. W niedzielę podczas Dnia Otwartego znani z anteny dziennikarze i prezenterzy oprowadzą widzów po niedostępnych zazwyczaj miejscach, takich jak studio czy reżyserka i opowiedzą o pracy newsroomu.

Realizatorzy wizji i dźwięku pokażą, jak przebiega praca przy realizacji programów studyjnych. Będzie można zobaczyć i samemu spróbować, jak czyta się informacje z tzw. promptera i jak tworzona jest prognoza pogody.

Pracownicy archiwum programowego pokażą, jak katalogowane i przechowywane są materiały filmowe. Opowiedzą też, na czym polega digitalizacja zbiorów.

Będzie się można także sporo dowiedzieć o wykorzystaniu w telewizji nowych technologii, m.in. aplikacji hybrydowej. Inżynierowie przybliżą pracę wozu transmisyjnego.

Będą też dodatkowe atrakcje przygotowane przez strażaków, policjantów, pograniczników i leśników. Nie zabraknie ciekawych zabaw dla najmłodszych oraz konkursów, quizów i nagród.

Przewidziano także degustacje potraw regionalnych przygotowanych przez Lokalne Grupy Działania z województwa podkarpackiego.

Dzień Otwarty TVP Rzeszów przy al. Kopisto 6 trwać będzie od godz. 10:00 do 14:00. Wstęp bezpłatny.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama