Fot. Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Na zdjęciu Janusz Ławiński
Reklama

Sejmikowa komisja zdrowia wnioskuje o odwołanie Janusza Ławińskiego z funkcji dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie.

Janusz Ławiński na stanowisko dyrektora szpitala przy ulicy Szopena został powołany w połowie marca br., placówką kierował od 20 listopada ub. r. Ławiński w fotelu dyrektorskim zastąpił Marka Wiatera, który po personalnych roszadach został wicedyrektorem szpitala.

W ostatnich miesiącach znów było głośno o KSW nr 1, gdy dyrektor Janusz Ławiński pod koniec maja złożył do wojewody podkarpackiego Ewy Leniart wniosek o zawieszenie na trzy miesiące szpitalnej kliniki neurologii, co wywołało protesty wśród części załogi. 

Janusz Ławiński niedługo później oświadczył, że zawieszenie neurologii ma uporządkować pracę szpitala. Na poczynania Ławińskiego od dawna patrzą politycy, najgłośniej krytykuje je radny sejmiku podkarpackiego Jacek Kotula (PiS).

W poniedziałek Kotula poinformował, że podczas posiedzenia sejmikowej Komisji Zdrowia podjęto dwie ważne uchwały. Pierwsza to wniosek o przywrócenie do pracy w KSW nr 1 w profesora Krzysztofa Gutkowskiego i dr. Mariusza Partyki.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Druga uchwała to wniosek o odwołanie Janusza Ławińskiego ze stanowiska dyrektora szpitala. – Likwidacja Kliniki Neurologii w KSW nr 1 odbyła się bez wiedzy organu prowadzącego, czyli sejmiku podkarpackiego. Jest to złamanie prawa – twierdzi Kotula.

Rozpoznaniem wniosku zajmie się teraz zarząd województwa podkarpackiego. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

 
Reklama