Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

– Zostali sami z upokarzającymi pensjami i aktem rozpaczy i bezsilności jakim jest strajk – uważają organizatorzy drugiego już protestu solidarnościowego z nauczycielami, który odbędzie się w najbliższą sobotę (13 kwietnia) w Rzeszowie.

Pierwszy protest odbył się w poniedziałek, 8 kwietnia, gdy rozpoczął się strajk w polskich szkołach. Nauczyciele domagają się wyższego wynagrodzenia. Poniedziałkowy protest solidarnościowy przed I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. 3 Maja zorganizowali podkarpaccy działacze Razem. Drugi odbędzie się także przed I LO w sobotę o godz. 14:00.

W organizację protestu pod hasłem “Jesteśmy z nauczycielami” włączył się m.in. Kuba Karyś, lider Komitetu Obrony Demokracji na Podkarpaciu.

– Jestem ojcem dwóch nastolatków – chciałbym, żeby uczyli i wychowywali ich ludzie, których zawodowe spełnienie, to nie tylko satysfakcja i wdzięczność rodziców i dzieci, ale także godne wynagrodzenie, a co za tym idzie mniej prywatnych trosk i spokojny sen bez strachu przed jutrem – mówi Kuba Karyś. 

Na Facebooku w zapowiedzi sobotniego protestu czytamy: “Pokażmy moc solidarności. Są takie chwile, kiedy potrzebujemy wsparcia, kiedy potrzebujemy solidarności, kiedy potrzebujemy poczucia wspólnoty. Są takie chwile – i doświadczył tego każdy z nas. Dzisiaj potrzebują tego nauczyciele”.

“Zostali sami z upokarzającymi pensjami i aktem rozpaczy i bezsilności jakim jest strajk. Pokażmy, że nie zostali sami. Stańmy wspólnie w geście solidarności. My Obywatele – Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie. Stańmy wspólnie, by pokazać, że nikt w Polsce nie pozostanie sam, kiedy jest poniżany, wykorzystywany i bezbronny” – informują organizatorzy. 

“Stańmy wspólnie, bo tylko razem mamy szansę na prawe i sprawiedliwe państwo. Solidarność to ważna rzecz – pokażmy ją – w tym nasza siła! Być może i my, będziemy kiedyś takiej solidarności potrzebować” – dodają organizatorzy.

– Wychowanie, nauczanie, to jedno z najtrudniejszych zajęć we współczesnym świecie, to niezwykle ważny kontakt z młodymi, nieukształtowanymi jeszcze ludźmi. Tego wychowania nie może przesłaniać i zakłócać walka o codzienny byt. Bądźmy solidarni z nauczycielami – to ważne nie tylko dla przyszłości naszych dzieci, ale dla przyszłości nas wszystkich, bo mądrze wychowane pokolenie może naprawdę bardzo wiele – podkreśla Kuba Karyś. 
 
W środę Związek Nauczycielstwa Polskiego poinformował o utworzeniu funduszu strajkowego. Patronuje mu Społeczny Komitet “Wspieram Nauczycieli”, który zbiera pieniądze na rzecz strajkujących nauczycieli.
 
Zdjęcie: Facebook.com / Wspieram Nauczycieli

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

91 KOMENTARZE

 1. Każdy, kto bierze kasę od PiS tak jak “marta” ma zryty beret. Wysypało fejkowych kont od szczujni partii Pedofile i Szmaciarze, żeby manipulować ludźmi. Ale ludzie na szczęście wiedzą coraz lepiej i podziękują tym idiotom z nierządu RP już niedługo.

 2. Widzę, że strajkujące środowisko nauczycieli jest na najlepszej drodze żeby się zupełnie skompromitować. Tak to wy wzięliście uczniów za zakładników. Uwierzcie mi poza kodziarzami i tymi którym nie podoba się obecna władza bo np. zabrali im SB-ckie emerytury mało kto popiera ten strajk. Musicie w końcu zrozumieć żeby więcej zarobić trzeba więcej i wydajniej pracować. KOMUNA SIĘ SKOŃCZYŁA. Propozycja Rządu jest naprawdę konkretna i uczciwa. Wyrazy uznania dla pracujących nauczycieli i katechetów to Wy jesteście solą tej ziemi.

 3. Każdy strajkujący powinien dostać ostrzeżenie jeżeli nie skończy strajku to dostanie wypowiedzenie. Nie brakuje ludzi którzy kończą studia i chętnie by uczyli za to co tym pseudonauczycielom jest mało. Święta klastra której nie wolno ruszyć. A co robią z naszymi dziećmi. Traktują ich jako zakładników. Na takie postępowanie nauczycieli nie możemy pozwolić. Niech ich Zbrodniarz w znp razem z chołotą POpaprancow zatrudni tych wielkich nauczycieli, albo niech sami pomyślą ile robią krzywdy dla polskiego szkolnictwa, rodziców i dzieci.

 4. Celem jest odsunięcie od władzy kłamców, oszustów, szubrawców, pedofili i szmaciarzy z PiS. Państwo już jest zdestabilizowane przez te ciemięgi z Kaczyńskim na czele. Banda chamów i hipokrytów.

 5. Szacunek należy się Nauczycielom księżom i katachetom którzy pomimo nieprzyjaznej atmosfery ze strony kolegów nauczycieli którzy strajkują, pomogli przeprowadzić egzaminy dzieciaków z gimnazjum ,o nich nikt nie mówi bo są traktowani jak trędowaci ale pokazali że tylko im tak naprawdę zależy na dobru ucznia .

 6. Do DWW.
  Moja mama ma 900 zł emerytury a pracowała prawie 40 lat. Uważasz że lepiej się jej żyje od nauczycieli?? Zapłaci rachunki, kupi lekarstwa i nic jej nie zostaje. Za co ma kupić jedzenie?! Nauczyciel może sobie gdzieś dorobić udzielając korepetycji, a osoba starsza, schorowana co ma zrobić ?!

 7. Popieram strajk nauczycieli. Nie może być tak że pieniądze są przeznaczane na zasiłki a za pracę nauczycieli nie ma kto zapłacić

 8. Na pytanie komu lepiej się żyje: nauczycielom, czy emerytom odpowiedź jest prosta: emerytom. Oczywiście wskaźnik ubóstwa w tej grupie (4.4 %) jest wyższy niż w grupie pracowników (3.3 % za 2017 rok), ale należy mieć na uwadze, że nauczyciele są w stosunku do średniej wszystkich pracowników gorzej opłacani (polecam lekturę w tym wykres 2 z: https://stat.gov.pl/files/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5487/14/5/1/zasieg_ubostwa_ekonomicznego_w_polsce_w_2017.pdf) zatem zła dola emerytów w stosunku do osób pracujących w oświacie to stereotyp.

 9. MAURER 12 kwietnia 2019 12:44 at 12:44:17
  Proponuję, żebyś pisał do której mojej wypowiedzi się odnosisz, bo albo mnie kompletnie nie rozumiesz, albo w złym miejscu klikasz “odpowiedz” swoją drogą r-n też tego nie ułatwia

 10. nikt ich nie wysyła do dodatkowej pracy. Mam sąsiadkę, która uczy w szkole j. ang. Czasami o 12 jest już po pracy a od 14 “kolejeczka” uczniów na korki. I tak dzień w dzień po parę osób …
  a z tego co mi się wydaje to żaden nauczyciel za korki paragonu nie wystawia?! Nie prowadzi dodatkowej działalności gospodarczej? nie odprowadza, często grubych, z zarobionych “na lewo, pieniędzy podatku. Więc jak im jest tak źle, to niech się zwolnią i założą swoją działalność wtedy pogadamy.

 11. Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź. Niczego nie sugerowałem na temat zabierania komukolwiek. Po drugie, rezerwy szły z VAT-u i to szeroką rzeką, ale niestety, obecnie jest to już strumyk.

 12. Nie zrozumiałeś mnie, mógłby szukać gdyby miał gdzie, a jak nie ma wyjścia to pracuje tam gdzie musi. Nauczyciele mają wyjście, i dużo więcej czasu 18h/tydzień i 540h na rok to chyba nie jest specjalnie męcząca praca. Wiem, zaraz mi powiesz o sprawdzianach przygotowaniu do zajęć itp., wiec Cię uprzedzę i odpowiem tak sam nie raz widziałem jak nauczyciele na jednym sprawdzianie poprawiają drugi, jeśli idzie o przygotowanie do lekcji, to z pewnością zajmuje to trochę czasu, ale tylko w fazie początkowej, lub przy zmianie programu co jak wiemy nie dzieje się za często.

 13. Może dlatego, że na dzień dzisiejszy bezrobocie jest bardzo niskie, jeżeli są rezerwy dlaczego z nich nie korzystać? Jeżeli sugerujesz, że zamiast emerytów te pieniądze powinny trafić do nauczycieli, to się zastanów komu lepiej się żyje? emerytom czy nauczycielom?, kto ma większe możliwości?, wreszcie, kto bardziej zasłużył na te pieniądze ?

 14. Przepraszam, ale zaprzeczasz sam sobie. Wysyłasz nauczycieli do dodatkowej pracy, “jeżeli jest im tak strasznie źle” ale tych, “którzy zarabiają najniższą pensje krajową…mają dużo mniej wolnego i często nie mają wyjścia, bo pracodawca w ich okolicy jest jeden”… – to już inny sort obywatela, pracownika i nie musi niczego szukać ?

 15. No pewnie, że wszystkim dać nie mogą. Dają tym, którzy potencjalnie zagłosują na nich w wyborach. Normalka, polityczne przekupstwo. Pracodawcy z BCC, Konfederacji Lewiatan, Pracodawcy RP i Związek Rzemiosła Polskiego – zaproponowali aby rząd przyznał podwyżki dla nauczycieli z Funduszu Pracy. Fundusz, w swojej formie, ma być przeznaczany na przeciwdziałanie bezrobociu, a z którego rząd zabrał pieniądze na 13 emeryturę. Można ? Można ! 🙂

 16. Mowa jest tylko o kasie. A ja się pytam, jeżeli tak strasznie źle jest nauczycielom (finansowo) dlaczego nie udzielają korepetycji ? Ile kosztuje 1h korepetycji wszyscy doskonale wiemy, nieraz jest to 2 albo 3 wypłata, mam znajomych którzy tak pracują. A teraz druga strona, co mają powiedzieć Ci, którzy zarabiają najniższą pensje krajową ( czyli mniej od nauczycieli ) pracują 2 x dłużej. Mają dużo mniej wolnego i często nie mają wyjścia, bo pracodawca w ich okolicy jest jeden.

 17. Wszystkim dać nie mogą. Chcesz mi powiedzieć, że rolnicy lub seniorzy są mniej ważni od nauczycieli ?
  Przecież PiS ma propozycje, dlaczego ZNP je odrzuca? i tak twardo stoi na swoim stanowisku?
  Chcesz, żeby pensja wzrosła o 2500 zł brutto to jest 1,5 mld miesięczne więcej, ja się pytam skąd ?, albo inaczej komu zabrać ?

 18. Szkoda że w tym konflikcie „ludzi dorosłych” poszkodowane są wyłącznie dzieci. Każdy z nas chce żyć godnie. W dzisiejszej sytuacji na rynku pracy – jeśli komuś nie odpowiada pensja czy obowiązki MOŻE ZAWSZE ZMIENIĆ PRACĘ na inną – lepszą, ciekawszą, lepiej płatną. Ciekawe czy te zajęcia, które nie odbyły się w tym tygodniu nauczyciele odrobią z dziećmi – czy pozostanie to w kwestii rodziców?

 19. Popieram strajk nauczycieli i przelałem pieniądze na konto wskazane przez ZNP! Dlaczego ? A chociażby dlatego: “W przypadku nauczycieli legitymujących się wysokim kwalifikacjami i dokonaniami miesięczne wynagrodzenie powinno wzrosnąć nawet o 2500 zł brutto” – tak deklarowało PiS w 2011 roku. No ale wtedy PiS „szukało” wyborców i liczył się każdy głos, każda grupa zawodowa. Obecnie nauczyciele przegrywają z piątką Kaczyńskiego, w tym z bydłem i trzodą chlewną, dlatego że np. 500+ na pierwsze dziecko to ok 8,8 mln wyborców, Seniorzy (13 emerytura) to prawie 10 mln wyborców, a gdyby rząd obniżył VAT o 1% to ma ok. 16 mln potencjalnych wyborców. Natomiast pracownicy oświaty to ok. 700 tysięcy zniechęconych do każdego rządu wyborców i dlatego w kalkulatorze politycznym, po prostu PiS-owi się nie opłacają ! 🙂

 20. Wyznacznikiem Twojego prawdziwego poparcia będzie jedynka i ilośc kolejnych zer przelanych na podane wyżej konto. Jestem pewien, że do tej pory jest tylko 0.

 21. Mam dla Ciebie małą radę. Zrób sobie ankietę, u ludzi na ulicy i zadaj im proste pytanie: “Czy żyje się wam coraz lepiej, czy coraz gorzej”? Zobaczysz co odpowie większość, zobaczysz to również w najbliższych wyborach.

 22. A ja popieram strajk. A co? Pis obiecuje co chwilkę 500 tu 500 tam nawet krowom i świniom obiecali bo głosy wyborcze znowu kupujom. To dlaczego nauczyciele nie mają dostać skoro nasz rząd na kazdym kroku pokazuje ze kasa jest? A w ogóle rzady pisu to dramat od samego początku. Dodatkowo wspierany praniem rozumu przez tvpis. Tak źle nie było dawno. W wiadomosciach gadaja ze “nauczuciele wzieli zakładników…. Uczniów” . W tvpis są ludzie nienormalni. Polityczni bandyci. Lekarze, policja, piekegniarki, nauczycieke, górnicy.. wszyscy strajkują za pisu. I nikt wczesniej nie mowił ze wzieli zakładników – chorych czy przestepców. Co za kraj obelg i oszczerstw. Co za pranie mózgu…

 23. co chwilę ktoś pisze ..Rodzice popierają strajk nauczycieli w swojej grupie znajomych i w pracy a proszę uwierzyć jest ich bardzo dużo tylko dwie osoby popierają strajk reszta ,no cóż nie będę cytować bo to zbyt niecenzuralne słownictwo …nieroby do roboty i mam nadzieję że wreszcie rodzice złożą jakiś pozew zbiorowy za koszty które ponoszą za zapewnienie opieki dla dzieci w dni strajku

 24. Najgorsze jest to, że nauczyciele, albo nie mają świadomości, albo udają, że nie wiedzą o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. Idą jak stado baranów za “pasterzem bredniarzem” nie wiedząc o tym, że strajk jest UPOLITYCZNIONY. Wszystkie propozycje jakie wyciąga rząd, są złe.
  Tak trudno zrozumieć, że jeżeli rząd te pieniądze na ten konkretny cel by miał, to by je wam dał.
  Nauczyciele bardzo wiele tracicie w oczach rodziców, oraz dzieci.
  Zastanówcie się tak naprawdę co jest waszym celem i w jaki sposób do niego dążycie.
  Macie być przykładem dla dzieci i młodzieży, jaki to przykład teraz dajecie?

 25. A mi kto przeleje pieniądze za opiekunkę, którą muszę opłacić przez strajk nauczycieli? Serio pytam. Nie stać mnie na taki luksus, a nie mam innego wyjścia z tej sytuacji.

 26. Tak na dobra sprawę to wszystkie grupy zawodowe powinny wyjść na ulice i strajkować bo źle, bo za mało zarabiają bo ciężko…
  Ja wybrałam drogę zawodową prawniczą, ciężką i żmudną. Ale wiedziałam na początku na co się piszę i że nie będzie łatwo. Dostałam się na aplikację – płatną ponad 6 tys rocznie, pomimo tego że aplikacja jest państwowa. Przez pomad trzy lata pracowałam w kancelarii a właściwie uprawiała wolontariat i cieszyłam się, że mogę nabierać doświadczenia. Codziennie 8 godzin a nawet więcej. Ciągłe wyjścia do sądów na rozprawy, pisma, klienci… w sumie za aplikacje zapłaciłam ponad 18 tys złotych. żeby mieć prawo wykonywania zwodu musiałam zdać egzamin końcowy, który kosztował mnie prawie 2 tys złoty. Na chwile obecną jako adw nie zarabiam tyle ile innym mogłoby się wydawać. Ciesze się że mam pracę w zawodzie po ponad 8 latach nauki! a nauczyciel stażysta ma żądania i roszczenia o podwyższenie wynagrodzenia. Najpierw niech sobie na to zapracuje i zasłuży! a jak mu nie pasuje zawsze może się zwolnić. Każdy ma prawo wyboru. Nikt nikogo na siłę nauczycielem nie robił.

 27. Co jakiś czas czytam, że ten czy tamten, Ci czy tamci “POPIERAJĄ STRAJK NAUCZYCIELI”. Łatwo się gada, ale jak faktycznie popierają ich żądania, to niech zaproponują konkrety – np górnicy jako grupa społeczna rzekomo “popierająca” niech się zrzeknie częsci wynagrodzenia na rzecz nauczycieli. Albo indywidualne osoby które deklarują poparcie niech się zgodza na obłożenie dodatkowym podatkiem, który pójdzie na nauczycielskie pensje. Ale nie jednorazowo , tylko stale i systematycznie, bo tego oczekują nauczyciele.
  Jak na razie czytałem że Pan prezydent Wałesa przelał 1000zł, JEDNORAZOWO. I jakaś bardzo empatyczna Pani pisała na tweeterze, ze była w szkole u strajkujących z tortem bezowym i słowami wsparcia. Nauczyciele chyba nie mają w swoich postulatach tortów bezowych, i słów wsparcia … czy się mylę ?
  Apeluję więc albo realnie wspierajcie, albo zamilczcie, bo wasze gadanie to żadne wsparcie, a tylko ferment i destabilizacja, która także nauczycielom nie wyjdzie na dobre.

 28. A ja Panie Karyś, bym chciał, zeby na swiecie był pokój, nie było zadnych wojen. I dopóki rząd nie spełni mojego oczekiwania, to rozłoze namiot przed Pana domem, i nie dam Panu wyjechac do pracy (czy Pan ma pracę poza KOD ?)
  Rozumiem, ze mnie Pan rozumie i wspiera, bo przeciez nie jest Pan za tym żeby były wojny ??

 29. sfrustrowany to zapewne jesteś ty, żal mi takich ludzi. Idź już na strajk bo już prawie 10. I wiesz co?! ostatnim komentarzem sam sobie zaprzeczyłeś bravvvvo jasiu! A i stawiam KROPKĘ!

 30. Iman: „Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości” – Terry Pratchett
  A ty ile użyłeś w swojej wypowiedzi ?
  Brawo ty 😀

 31. No to pokazałeś klasę, film jest z 2002 roku, trochę się od tego czasu zmieniło.
  Dziś po takim stażu jaki jest opisany w filmie nauczyciel dostaje 5603 zł cały czas za okres pracy 20h tygodniowo, to jest Twoim zdaniem mało? Pis dąży do tego żeby mieli do 2021 po 8 tyś, ale ignoranci i “oświecone masy” tego nie widzą, albo raczej nie wiedzą. Prościej jest wylać hejt w przekonaniu, że robi się to w słusznej sprawie.
  ” Oświecone masy” proponuję poznać min. merytoryki problemu, zanim zaczniecie tak ambitnie bronić “słusznej sprawy” o której sami nie macie pojęcia

 32. Ani grosza im nie dać za te dni bez pracy. Tylko dzieci cierpią i tracą czas w domu. Ciekawe kiedy nauczyciele zrealizują program nauczania.
  Każdy dostał równo i sprawiedliwie od lipca po 500 na dziecko i jeszcze im mało, a poziom nauczania żenujący w większości podstawówek.

 33. A za to kto zapłaci ?: “Kiedy nauczyciele przygotowywali swój protest, urzędnicy ministerstwa edukacji przyznawali sobie nagrody na polepszenie motywacji do pracy. Takimi uznaniowymi nagrodami oraz kilkoma innymi dodatkami w MEN podnosi pensje urzędników o ponad 2 tys. zł. W 2018 roku za “wydajność, kreatywność, motywację do pracy i chęć do współdziałania dla dobra ministerstwa” pracownikom MEN wypłacono łącznie 1,4 mln zł. To kwota, którą podało samo ministerstwo”. Sprawę ujawnił poprzez interpelację poselską poseł Nowoczesnej Paweł Pudłowski.

 34. JAka praca taka płaca.

  Za co te podwyżki niby ?
  Wiecej będą pracować godzin w tygodniu ?
  Pdoniosą poziom nauczania ?
  Beda mieli tyle wolnego co normalna osoba na etacie ?

  Pokazali ze dzieci maja daleko dup*** i nawet w gorącym okresie zamiast pomoc dodatkowo je stresują.

 35. Idąc twoim tokiem myślenia większość wyborców to ciemna masa tak ? A ty oświecona masa piszesz o hejcie a sam co robisz w wypowiedzi. Hipokryzja to twoje drugie imie.
  Ponadto Marta odniosła się do tego merytorycznie, bardziej lub mniej prawdziwie ale się odniosła. a ty po za hejtem co zrobiłeś?

 36. Pragniesz zwrócić na siebie uwagę sfrustrowany człowieczku ? dążysz jedynie do podtrzymania dyskusji na tym forum za wszelką cenę, chcesz być ważny, zauważany ? Jesteś jak widzę zdania, że dyskusję wygrywa ten, kto napisze ostatnie zdanie w danym wątku, czyli postawi tzw. kropkę nienawiści. A postaw ją sobie 😀

 37. Pragniesz zwrócić na siebie uwagę sfrustrowany człowieczku ? dążysz jedynie do podtrzymania dyskusji na tym forum za wszelką cenę, chcesz być ważny, zauważany ? Jesteś jak widzę zdania, że dyskusję wygrywa ten, kto napisze ostatnie zdanie w danym wątku, czyli postawi tzw. kropkę nienawiści. A postaw ją sobie 😀

 38. Rodzice nie popierają nauczycieli, nie znam takich. Pisanie, że jest odwrotnie nie jest prawdą. Być może są osoby, które popierają strajk nauczycieli ale nie ma ich dużo. Rodzice i dzieci zapłacą za to co robią wielcy pedagodzy podwójnie.

 39. wyobraź sobie, że nie oglądam w tv w ogóle żadnych wiadomości ale widzę, że ty za to dobrze orientujesz się co mówią w tvpis i trwam ;D bravvvoooo

 40. Tak, a świstak siedzi i zawija w te sreberka 🙂 Ilu tych chętnych widziałeś ? Poczytaj statystyki, liczba pedagogów maleje z roku na rok.Coraz mniej ludzi wybiera studia o “kierunkach nauczania”. Dlaczego ? Pokuś się o samodzielne myślenie i nie powtarzaj bzdur z TVPiS czy innego Trwam 😀

 41. Ty masz taki zryty beret, czy ktoś ci po prostu płaci za hejt ? 😀 „PiS opiera władzę na ciemnej masie, dlatego nauczyciele nie są im potrzebni. Szkoły można zlikwidować. Miska ryżu i igrzyska” – ciemna maso, która nie widzi dalej niż kawał kiełbasy! 🙂

 42. Jeszcze im wpłacać na konto bo wielcy poszkodowani…jak im nie pasuje to niech się zwolnią. Wiedzieli chyba jaką umowę podpisują i za ile będą pracować?! Jak nie pasuje to na bezrobocie proszę, albo proszę się przekwalifikować. Jeszcze jakby za tymi podwyżkami miał się zmienić poziom nauczania. Ja mam wrażeni, że większość młodych nauczycieli to jest nauczycielami bo nie mieli innego pomysłu na życie, więc sobie pomyśleli “a pójdę sobie na pedagogikę i będę uczyć w szkole. Nauczyciel zawsze jest potrzebny. A co mi tam” a teraz wielce poszkodowani. Ciekawe dlaczego ktoś jeszcze nie wpadł na pomysł jak za strajk”oddać” rodzicom wykorzystany przymusowy urlop?!Nie każdy mieli możliwość zostawić dziecka z dziadkami albo zabrać je do pracy. Może teraz rodzice powinni zacząć strajkować z hasłem “żądamy dodatkowych dwóch dni urlopu”.
  Nauczyciele, jedyna grupa społeczna w Polsce, która jest najbardziej poszkodowana przez “branie ciężkiej” pracy do domu a zarazem jedyna która ma najwięcej dni wolnych w całym roku.
  Ja bym szybko zakończył a strajk zwalniając ich wszystkich dyscyplinarnie.

 43. „Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości” – Terry Pratchett. Natomiast cyt.; „PiS opiera władzę na ciemnej masie, dlatego nauczyciele nie są im potrzebni. Szkoły można zlikwidować. Miska ryżu i igrzyska”. I jeszcze jedno: “Dzień świra” Marka Koterskiego, cyt.; Nie, no to nie do wiary. Nie, to być nie może. Osiem lat podstawówki i cztery liceum. Potem pięć, bite, studiów, dyplom z wyróżnieniem, dwadzieścia lat praktyki i oto mi płacą, jakby ktoś dał mi w mordę. Ja pie.., kur…! O, bracia poloniści, siostry polonistki, sto trzydzieścioro było nas na pierwszym roku. Myśleliśmy, że nogi Boga złapaliśmy, że oto nas przyjęto do szkoły poetów. Szkoła poetów, Dżizus, kur…, ja pier…! Przez pięć lat stron tysiące, młodość w bibliotekach. A potem bida, bida i rozczarowanie! A potem beznadzieja i starość pariasa. I wszechporażająca nas wszystkich pogarda władzy, od dyktatury aż po demokrację, która nas, ”kałamarzy”, ma za mniej niż zero. Dlaczego władza każdej maści ma mnie za nic? Czy czerwona, czy biała, jestem dla niej śmieciem, kur..! Pod każdą władzą czuję się jak kundel! Czemu nie jestem chamem ze sztachetą w ręku? Ktoś by się ze mną liczył, gdybym rzucił cegłą! A przecież stanowimy sól ziemi. Tej ziemi! Mimo, że nie jesteśmy prymitywną siłą, dyktaturami zawsze wstrząsają poeci! Wtedy nas potrzebują, zrozpaczone masy, które nie widzą dalej niż kawał kiełbasy!

 44. Nasze państwo to rozkłada przede wszystkim rozdawnictwo pieniędzy nierobom. Nie ma zgody na to, aby dzieciorób żył bez pracy z kasą większą, niż nauczyciel. Po wyborach rozpoczniemy porządkowanie finansów państwa!!!

 45. Nie gruszek na wierzbie, tylko godziwych zarobków. Tylko w Polsce nauczyciele zarabiają mniej od kasjerów w hipermarketach, a pensum wszędzie jest zbliżone. Ciekawe dlaczego pensje katechetów są dwukrotnie wyższe, niż pozostałych nauczycieli? Kuriewni z pewnością się nie przepracowują, głosząc swoje bzdety.

 46. Powołanie im rachunków nie zapłaci ani lodówki nie zapełni.Może politycy skoro tacy niby patrioci będą pracować za darmo wszak to podobno powołanie.

 47. A co z Wychowawcami Domów dla Dzieci czy innych Placówek opiek-wych? Co z nami? 40 godzin tygodniowo, 26 dni urlopu, praca w wakacje, niedziele, święta, na nocne zmiany. Czy nauczyciele albo ktoś inny zajmą się Naszymi dziećmi jak my zastrajkujemy? Będą jeździć z nimi do lekarza, na zakupy, chodzić na wywiadówki, do sądu, na komisariat, do szpitala? Poza tym odrabiać lekcję, bo w szkole nie ma na wszystko czasu, organizować wolny czas, wakacje, próbować utrzymywać kontakt z rodzicami co bywa bardzo trudne, czasami wręcz niemożliwe? Złości mnie i smuci to, że my pracujemy, próbujemy nauczyć dzieci odnaleźć się w świecie, usamodzielnić, uczymy ich radzić sobie z emocjami, których jest mnóstwo w naszej pracy a nikt nie pomyśli o nas i o tym, że my też chcemy godnie żyć.

 48. I na ten konentarz czekałam! gość z Rzeszowa, nie pierwszy raz wypowiadasz się w sprawie strajku i nie pierwszy raz piszesz o użeraniu się. Jak nie z rodzicami to tym razem, pozwól że zacytuję:”z rozwydrzonymi dzieciakami”. Jeżeli jesteś nauczycielem to Twój poziom sięgnął właśnie dna a Twoje wypociny świadczą o tym iż nauczyciele walczą o g@wno! Tak taraktujecie nasze dzieci, tak samo jak się o nich wypowiadacie. Kwintesencja szacunku nauczyciela do ucznia! Rozwydrzone, użeranie się brakuje tylko bachory! Tak, jak miałam do nauczycieli choć troszkę szacunku, tak dzięki takuej wypowiedzi stacili go u mnie całkowicie. Pamiętaj jedno, te rozwydrzone dzieci na Twoją emeryturę łosiu będą zapierdzielać!

 49. Żądania nauczycieli są chore!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Dać im podwyżkę 700 zł netto ale zobowiązać do 8 godzinnego dnia pracy także w wakacje w czasie którego udzielali by korepetycji i przygotowywaliby się do zajęć – 26 dni urlopu i zabrać urlopy na podratowanie zdrowia.
  Skandalem jest fakt iż większość uczniów ze szkoły wraca z zerową wiedzą dodatkowo wymusza to posłanie ich na korepetycje, po co się wysilać na lekcjach jak zmusimy ucznia by poszedł na korki do kolegi nauczyciela.
  Do tego każda godzina ponad pensum nie byłaby godziną nadliczbową !!!!! W szkołach mamy ustawki jeden idzie specjalnie na chorobowe bo drugi z zastępstwa ciągnie za niego nadliczbówki i odwrotnie.

 50. Do hipokrytki jeszcze mi daleko!! Ja rozumiem, że każdy chce mieć lepiej, ale pomyślmy też o innych. Przez ten strajk cierpią też inni. Rodzice, którzy muszą zapewnić dzieciom opiekę, ale również dzieci!! Teraz według nich (uczniów) mają fajnie, super, bo do szkoły nie idą, a później taki np. maturzysta z dnia na dzień dostanie 30 zadań do zrobienia i to z jednego przedmiotu, a gdzie reszta… !? I tylko dlatego, żeby nadrobić to, co teraz nie zostało zrobione. I proszę nie nazywać mnie hipokrytką, bo nią nie jestem!!!

 51. Jeśli strajkują w szkołach, przedszkolach to niech do cholery w tym czasie zajmą się dziećmi. Nie wszyscy mająmożliwość wziąć w tym czasie wolnego w pracy!! Wczoraj i dziś wzięłam wolne, ale jutro już muszę iść do pracy!! A co mam zrobić z dziećmi!? Nie mam gdzie ich dać! Dziadków nie mają, szkoła strajkuje i niech mi ktoś powie co mam zrobić?! Mam spotkania służbowe i nie mogę ich zabrać ze sobą!! Jeśli chcą strajkować to niech przede wszystkim pomyślą o dzieciach i o osobach które kombinują co zrobić z dziećmi, które powinny w tym momencie być w szkole, a nie tylko o sobie! Pielęgniarki strajkowały, ale w tym czasie opiekowały się chorymi. Są strajki, ale są też granice…..!!!!!

 52. Nie wiem kim jesteś, ale jesteś żałosny. Ciągle nauczyciele i nauczyciele, a gdzie sprzątaczki, Kucharki, portierzy, administracja itp. , bez których szkoły nie mają prawa bytu?! Nauczyciele traktują ich jak zło konieczne, jak zera, jak służących. Żądają i widzą tylko siebie, a my pracujemy za najniższą krajową , mając po 25-30 lat pracy, mamy też ukończone studia. Strajkować nie możemy, my mamy cicho siedzieć i być przez nich poniewieranymi. Nawiasem mówiąc, leżałam kiedyś na sali z nauczycielką, była “mądrzejsza” od lekarza, wszystko jej się należało, nawet nie musiała mówić kim jest z zawodu, wszystkie wiedziałyśmy po jej zachowaniu…

 53. Ja popieram na radio jest na kubice jest na festiwale patriotycznych pioseneczek jest na komisje jest przeciez dzieci w szkole pół zycia spedzają to pasowało by,żeby Ci ktorzy się dziecmi zajmują i je uczą dobrze zarabiali.Edukacja jest jedną z najważniejszych dziedzin.

 54. Jeśli taki będzie taki jak pierwszy,czyli kilkuosobowy, tzn.,że społeczeństwo jest bardzo mądre, staje za swoimi dziećmi a nie za ZNP i spokojnie można oczekiwać wyborów…

 55. Jak rozumiem jesteś sfrustrowanym nauczycielem dlatego obrażasz innych? Zawsze możesz zmienić pracę. Jeżeli w moim poprzednim poście są jakieś błędy logiczne to je wskaż a nie obrzucasz mnie inwektywami. Nie znasz mnie, nie wiesz kim jestem a mimo to wyzywasz. To pokazuje jaki jest Twój poziom… Boże chroń nas przed takimi nauczycielami.

 56. NIE, NIE JESTESMY Z NAUCZYCIELAMI. Jakos wszyscy moi znajomi z ktorymi rozmawialam na temat sytuacji w szkole nie popierają strajku. Wręcz przeciwnie.

 57. …napisał kolejny, fałszywy troll, opłacany przez Pedofili i Szmaciarzy. Nawet narracja ta sama, co na innych stronach. Brakuje na wódkę, co? Nie pozdrawiam oszołoma i faszystę biereckiego.

 58. Poużerasz się z trzydziestoma rozwydrzonymi dzieciakami i ich rodzicami, którym się w czterech literach poprzewracało, i wymiękniesz po dwóch dniach.

 59. Nie wszyscy rodzice są za nauczycielami i ich strajkiem! Żądają gruszek na wierzbie, takiej kasy nikt im nie da, niech zapomną. Z miłą chęcią zamienie się z jednym z belfrów na 12 miesięcy, ja mu oddam moje stanowisko wraz z 26-cioma dniami urlopu, 8-mioma godzinami pracy codziennie i najniższą krajową na rękę w dodatku z materiałem zakaźnym a sama pójdę do szkoły uczyć (może być WFu). Po roku poroznawiamy.

 60. Niech ktoś to policzy… Nauczyciele wnioskują o 1000 zł podwyżki brutto. Czyli upraszczając mają 700 netto. Ale… ale przecież od podstawy naliczane są dodatki, no i jeszcze przecież jest 13 pensja. Podliczając wszystko można dojść do wniosku, że nauczyciele wnioskują o 1000 zł podwyżki netto(albo i więcej) Przecież to absurd. Taka skala podwyżek rozłożyłaby każdą firmę. I rozłoży też państwo. Nauczyciele nie potrafią dodawać i mnożyć? Poza tym… znam wielu nauczycieli, którzy o idą na 9 do pracy a o 12-13 już są po pracy… No i cały lipiec, sierpień wolny. Gdzie tu jakaś sprawiedliwość społeczna? Cała reszta społeczeństwa ma pracować na kastę nauczycieli? Chore….

 61. no i wszystko jasne – kod, łobywatele wspólnie z peło – i niech ktoś jeszcze zaprzeczy że ten strajk nierobów nie jest polityczny

Comments are closed.