Zdjęcie: Materiały organizatorów
Reklama

W ostatnich latach Tyczyn obchodził swoje święto koncertowo, m.in. z Kamilem Bednarkiem. Tym razem, z powodu epidemii, miasto zapewni swoim mieszkańcom inne atrakcje.

Kino samochodowe, modne w Ameryce w latach 50. ubiegłego stulecia, budzi powszechny entuzjazm. Bilety na dwudniowe spotkanie (5-6 czerwca) na parkingu przy supermarkecie Auchan w Krasnem rozeszły się w kilka godzin, o czym pisaliśmy TUTAJ

Tyczyn ma szansę pobić ten rekord, bo wejściówki na pokaz, który odbędzie się 21 czerwca na parkingu przy ul. Orkana 1, będą do pobrania… za darmo.

Dwa filmy, które zostaną zaprezentowane w pierwszą niedzielę lata, publiczność wybierze w ankiecie na Facebooku. Wśród filmów, na które można głosować, są m.in. „Boże Ciało”, „Parasite”, „Dżentelmeni” i „Sala samobójców. Hejter”. Ankieta jest TUTAJ

– Chcemy pokazać jeden film produkcji polskiej, a drugi zagranicznej – wyjaśnia Zakia Cieślicka-Majka, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie, który współorganizuje kino samochodowe.

Wjazd na parking, który ma pomieścić ok. 160 samochodów, będzie możliwy od godz. 18:30, pierwsza projekcja rozpocznie się dwie godziny później.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Bilety (jeden na samochód, bez limitu pasażerów) rozda współorganizator wydarzenia – Pizzeria London. O ich dostępności poinformuje ona na Facebooku.

– Do biletów dołączymy mapkę, dzięki której kierowcy trafią na wyznaczone miejsce, oraz regulamin uczestniczenia w pokazach filmowych – dodaje Cieślicka-Majka.

Partnerami wydarzenia są Młodzieżowe Centrum Współpracy, Zarząd Mieszkańców Miasta Tyczyna i firma Tywent.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama