Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Mimo że kina zostaną otwarte 6 czerwca, Rzeszów nie czeka bezczynnie na zniesienie obostrzeń. W przyszłym tygodniu w stolicy Podkarpacia odbędą się 3 pokazy plenerowe. 

W piątek (5 czerwca) na parking przy supermarkecie Auchan zawita kino samochodowe, o czym pisaliśmy TUTAJ

Ale sezon na projekcje „ciekawych i inspirujących filmów” zacznie się wcześniej, bo w czwartek (4 czerwca) o godz. 20:30 w przestrzeni Letniego Ogródka Kulturalnego przy Estradzie Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24).

Podczas pierwszego spotkania wyświetlony zostanie film „Nie dojechać nigdy”. – To opowieść o życiu Piotra Strzeżysza, współczesnego nomady, który od ponad 20 lat włóczy się po świecie ze swoim jednośladem. Samotne noce w bezludnych zakątkach globu, spotkania z duchami, niezliczone zmartwienia – czytamy na plakatach.

Kino rowerowe nie ma podobnego rozmachu co samochodowe. Ma charakter kameralny, a wejście do niego nie kosztuje nic. Na podwórzu Estrady Rzeszowskiej przygotowano 20 miejsc, z zachowaniem odpowiedniego odstępu między nimi. – Przestrzeń będzie dostępna do wyczerpania miejsc na widowni – wyjaśniają organizatorzy.

Na widzów czekać będą żel dezynfekcyjny, jednorazowe rękawiczki i zdezynfekowane leżaki. Przybycie do kina na rowerze nie jest więc wymogiem, a dodatkową atrakcją. – Osoby, które przybędą na projekcję w inny sposób, nie będą odsyłane – słyszymy od organizatorów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jednym z warunków wejścia do Letniego Ogródka Kulturalnego jest za to zasłonienie ust i nosa. 

Z odpowiedzią na pytanie, czy kino rowerowe będzie imprezą cykliczną, trzeba jeszcze poczekać. – Jeśli inicjatywa spotka się z pozytywnym odbiorem, to włączymy ją na stałe do oferty kulturalnej Rzeszowskiego Inkubatora Kultury – zapowiadają organizatorzy.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie zostanie przeniesione na inny termin (11 czerwca).

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama