Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Sprzedaż biletów ruszyła we wtorek w południe. W ciągu sześciu godzin wyprzedano wszystkie. ­– Rzeszów, czy chcecie więcej? – pytają organizatorzy.

O tym, że rzeszowianie mają chrapkę na kino w amerykańskim stylu, pisaliśmy już TUTAJ.
Teraz znamy szczegóły. Pierwsze spotkanie z Kinem Samochodowym odbędzie się w piątek (5 czerwca) na parkingu przy hipermarkecie Auchan w Krasnem. Pierwotnie miał to być parking rzeszowskiej Plazy.

Filmy, które zostaną zaprezentowane na ekranie o powierzchni 100 m kw., rzeszowianie wyłonili w ankiecie na Facebooku. Niekwestionowanym zwycięzcą ankiety okazało się „Boże Ciało”. Nominowany do Oscara film, prawie w całości nakręcony w podkarpackich Jaśliskach, otrzymał aż 360 głosów.

Druga na liście była komedia sensacyjna z gwiazdorską obsadą, „Bodyguard: Zawodowiec”, z 270 głosami. Dalej: „Iluzja 2″ i „La La Land” (odpowiednio 140 i 120 głosów).

Projekcja „Bożego Ciała” rozpocznie się jako pierwsza ­– zaraz po zapadnięciu zmroku, o godz. 21:00. „Bodyguard: Zawodowiec” zagrany zostanie na minutę przed północą.

Kino Samochodowe ma zjeździć całą Polskę. Pierwszy miastem na jego trasie jest Rzeszów. – Wierzymy, że kino samochodowe będzie się rozrastać – słyszymy od organizatorów.

Bilety na seans kosztują 40 zł od samochodu. Ich sprzedaż możliwa jest tylko online. Na stronach internetowych Going i Empik. – Nieważne, czy w samochodzie jest dwoje, troje czy czworo pasażerów. Cena pozostanie niezmienna – wyjaśniają twórcy projektu.

Po południu organizatorzy ogłosili, że 200 biletów sprzedało się w ciągu sześciu godzin. – Wejściówki na „Boże Ciało” rozeszły się w dwie godziny! Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Zamierzamy zorganizować dodatkowy pokaz w niedzielę. Urządziliśmy jeszcze jedną ankietę – zachęca Wiktoria Noga.
 

Przypomnijmy, że wspólne oglądanie filmów będzie możliwe tylko pod warunkiem zachowaniem dystansu między uczestnikami pokazu. „Widzowie powinni przed, w trakcie, jak również po pokazie, pozostawać w samochodzie lub na wyznaczonym miejscu” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Kultury.

Do udziału w pokazach dopuszczono samochody osobowe. Bramy parkingu zostaną otwarte na godzinę przed seansem. Bilety skanowane będą przez zamknięte okno pojazdu (w razie konieczności uchylenia okna widzowie powinni włożyć maseczkę lub przyłbicę).

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: