Reklama

Kinobus odwiedzi Rzeszów pod koniec sierpnia dwukrotnie – 28 i 30 sierpnia. Liczba miejsc ograniczona. Sprzedaż biletów ruszy 1 czerwca.

To właśnie w Rzeszowie kinobus rozpocznie swój kurs po całym Podkarpaciu. W trzy dni odwiedzi czternaście miejscowości i kilkanaście kin. Odbędą się też dwa plenerowe i kilka kinowych pokazów filmowych. Kinobus wyruszy w swój szlak 28 sierpnia a zakończy go trzy dni później.

Jeśli będzie to możliwe, w niektórych miastach zostaną wyświetlone filmy. – W ten sposób, choć na kilkadziesiąt minut przywrócimy im życie. Seanse będą otwarte dla lokalnej publiczności. Wyprawie towarzyszyć będą opowieści o kulturze filmowej regionu – zapowiadają organizatorzy.

Inspiracją dla projektu Kinobus.pl był słowacki kinobus.

Oprócz Rzeszowa kinobus zawita też do Łańcuta, Przeworska, Jarosławia, Radymna, Przemyśla, Sanoka, Brzozowa, Rymanowa, Iwonicza-Zdroju, Bóbrki, Dukli, Jasła, Stępiny, Cieszyna i Strzyżowa.

Kinobus? Ale po co?

Pomysłodawcą kinobusu jest Fundacja Wspierania Kultury Filmowej Cyrk Edison z Krakowa. Jak informuje Paulina Bandura, koordynatorka projektu, główną ideą jest „podróż podkarpackimi drogami w poszukiwaniu ducha filmu”.

– I poznanie historii zamkniętych, ale i działających kin – tłumaczy Paulina Bandura. – Uczestnicy objazdu będą się też mogli spotkać z byłymi i obecnymi pracownikami tych kin, działaczami DKF-ów i znawcami filmowej historii regionu.

Ale że nie samym kinem człowiek jednak żyje, kinobus będzie się też zatrzymywał w co ciekawszych turystycznie miejscowościach na Podkarpaciu, m.in. w uzdrowiskach. Przewidziano także odwiedziny w lokalnych muzeach.

Uwaga, to kosztuje

Jak załapać się na taką trzydniową wycieczkę? Wiadomo, że szanse na to będzie miało 50 osób. Objazd jest płatny. Trzy dni to 170 zł – jak zapewniają organizatorzy, w cenie są wikt i opierunek.

Sprzedaż biletów on-line ruszy 1 czerwca.

Na razie dokładnie nie wiadomo, jaki plan przewidują organizatorzy podczas obu pobytów w Rzeszowie.

– Wszystkie szczegóły będzie można poznać do końca maja – mówi Paulina Bandura. – Znajdą się na stronie www.kinobus.pl

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama