Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Epidemia koronawirusa nie ustaje. 16 nowych przypadków zakażenia Covid-19 odnotowano w Polsce, dwa z nich na Podkarpaciu. 

W niedzielę w południe Ministerstwo Zdrowia podało, że wśród 16 nowych zakażeń koronawirusem pięć jest w województwa lubelskiego, cztery osoby z Małopolski, trzy z Dolnego Śląska, dwie z Podkarpacia i po jednej z Pomorza i województwa opolskiego. 

W przypadku Podkarpacia chodzi o mężczyznę w „sile wieku” z powiatu jasielskiego oraz młodą kobietę z powiatu leżajskiego. – Obie osoby przebywają w ścisłej kwarantannie – poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Na Podkarpaciu koronawirusem zaraziło się już 28 osób. 

Resort zdrowia poinformował też o kolejnej śmierci. W szpitalu w Radomiu zmarł 43-letni mężczyzna, który był zakażony koronawirusem, jego stan był ciężki. W całej Polsce dotychczas odnotowano 563 zakażeń, siedem osób zmarło.

Jak informowaliśmy, w piątek w szpitalu w Łańcucie zmarła 27-letnia kobieta, zarażona koronawirusem. Śmierć 27-latki nie jest jednak wliczana do statystyk osób zmarłych z powodu Covid-19, bo przyczyną śmierci 27-latki była sepsa. Na Podkarpaciu z powodu koronawirusa w poniedziałek zmarł 67-letni mieszkaniec Leżajska.   

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama