Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News

U kolejnej położonej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie wykryto koronawirusa. Cztery kolejne zakażenia stwierdzono też w szpitalu MSWiA.

W piątek informowaliśmy, że w KSW nr 2 przy ulicy Lwowskiej wykryto cztery przypadki koronawirusa: u trzech położonych i lekarki. Informowaliśmy także o 8 przypadkach koronawirusa w szpitalu MSWiA przy ul. Krakowskiej

W sobotę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie podała, że w KSW nr 2 jest kolejne, piąte, zakażenie – u czwartej już położonej. Przyjęcia na oddział ginekologiczno-położniczy wstrzymano do odwołania.   

– Badania pacjentów i personelu są w toku, osoby ze styczności objęte są kwarantanną. Dochodzenia epidemiologiczne są w toku – przekazała Dorota Gibała, rzecznik WSSE w Rzeszowie. 

Z kolei w szpitalu MSWiA liczba osób zarażonych koronawirusem wzrosła z 8 do 12. Wśród nich jest czterech pacjentów, z czego jeden – 88-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego – zmarł 4 sierpnia. Koronawirusa potwierdzono też u 5 osób z personelu i 3 osób z kontaktu.

Dorota Gibała poinformowała, że przebadano cały personel i pacjentów oddziału chirurgii szpitala MSWiA. W piątek dyrekcja szpitala zakomunikowała, że do odwołania wstrzymano przyjęcia pacjentów na wszystkie oddziały. 

Na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego obecnie kwarantanną objęto 581 osób. Jeszcze w sobotę (8 sierpnia) sanepid planuje przeprowadzić testy u 40 osób z kontaktu na terenie powiatu rzeszowskiego. 

W sobotę poinformowaliśmy, że na Podkarpaciu odnotowano 44 nowe zakażenia koronawirusem, a w szpitalu w Jarosławiu zmarł 88-letni mężczyzna. Więcej – TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama