Zdjęcie: Youtube.com / Rzeszów News
Reklama

Policjanci zatrzymali dwóch pseudokibiców Stali Rzeszów, którzy 5 maja brali udział w awanturze kiboli na rzeszowskim Rynku. Obaj zostali tymczasowo aresztowani. 

W piątek Sąd Rejonowy w Rzeszowie na trzy miesiące aresztował Krystiana A., mieszkańca Rzeszowa. – Mężczyzna został aresztowany do 23 sierpnia – poinformowała nas sędzia Alicja Kuroń, wiceprezes rzeszowskiego sądu. Wcześniej za kratki trafił 21-letni Azdin K., mieszkaniec podrzeszowskiej Nienadówki. 

Obaj pseudokibice Stali Rzeszów są podejrzani o udział w czynnym zbiegowisku o charakterze chuligańskim. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. Zarzuty dotychczas przedstawiła 10 kibolom i wszyscy zostali aresztowani. 

Na liście podejrzanych, oprócz wspomnianych kiboli Stali Rzeszów, są inni pseudokibice tego klubu: 21-letni Aleksander K., 31-letni Sebastian F., 23-letni Jakub L., Kamil P. i Dominik L. (obaj w wieku 21 lat). W areszcie siedzą także dwaj kibole Elany Toruń (mają zgodę ze Stalą Rzeszów), którzy brali udział w bójce. Za kratki trafił także 35-letni Jakub T., kibol Resovii, jedyny poszkodowany w wyniku kibolskiej ustawki. 

W awanturze kiboli Resovii i Stali brało udział około 80 osób. Chuligani w sobotni wieczór na Rynku obrzucali się ogródkowymi krzesłami, kuflami, koszami na śmieci, stołami i popielniczkami. Właścicielka jednego z ogródków, który został zdemolowany przez kiboli, straty wyceniła na 3000 zł. 

Prokuratura zapowiedziała, że każdy rozpoznany uczestnik bojki będzie dostawał zarzuty udziału w zbiegowisku o charakterze chuligańskim i kierowane wobec nich będą do sądu wnioski o tymczasowe aresztowania. Kibolom grozi do trzech lat więzienia. 

– Nie będzie taryfy ulgowej – mówili prokuratorzy. 

Jeden z aresztowanych pseudokibiców złożył zażalenie na areszt. Sąd Okręgowy w Rzeszowie negatywnie je rozpoznał i areszt utrzymał. Prokuratura nie zdradza, ilu aktualnie uczestników ustawki zostało już zidentyfikowanych. Wielu z nich ukrywa się w obawie, że czeka ich ten sam los, co zatrzymanych już kiboli.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.