Sąd aresztował kiboli Stali Rzeszów za udział w bójce na Rynku w Rzeszowie

12
Zdjęcie: Youtube.com / Czarni 1910 Jasło Tv
Reklama

Nie trzy, a po dwa miesiące aresztu dostali trzej pseudokibice Stali Rzeszów, którzy są podejrzani o udział w sobotniej awanturze kiboli Resovii i Stali na rzeszowskim Rynku.

Decyzję o aresztowaniu 23-letniego Jakuba L. oraz dwóch 21-latków – Kamila P. i Dominika L. – w środę podjął Sąd Rejonowy w Rzeszowie. Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów wnioskowała o trzymiesięczny areszt dla kiboli, sąd zgodził się na aresztowanie podejrzanych na dwa miesiące. Pseudokibicom Stali grozi do trzech lat więzienia. 

Cała trójka jest podejrzana o czynny udział w zbiegowisku o charakterze chuligańskim. Prokuratura zapowiadała, że dla uczestników sobotniej awantury nie będzie miała żadnej litości. Dzisiaj po południu do prokuratury mają być dowiezieni dwaj kolejni kibole, którzy zostali we wtorek zatrzymani. To mieszkańcy Rzeszowa w wieku 21 i 31 lat. 

– Po ich przesłuchaniu zapadną decyzje o zastosowaniu środków zapobiegawczych wobec podejrzanych – mówiła Renata Krut, szefowa rzeszowskiej prokuratury. Prokuratura kilka godzin później do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie chuliganów.

Rzeszowscy policjanci ustalili personalia kilkunastu osób, które uczestniczyły w sobotniej bójce kiboli Resovii i Stali. Brało w niej udział około 80 osób. W ruch poszły kawiarniane stoliki, krzesła, kufle, popielniczki i kosze na śmieci. W ustawce chuliganów ranny został 35-letni mężczyzna, który był przypadkową ofiarą pseudokibiców.

Właścicielka jednego z ogródków wyceniła straty na ponad 3 tys. złotych. 

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

12 KOMENTARZE

 1. Jak policja ma ich wyłapać jak podobno wszyscy gdy się dowiedzieli o wyrokach to chwilowo już „wyparowali” z Rzeszowa?

 2. Po co od razu areszt? Panowie i panie, przecież ci młodociani przestępcy posiedzą za nasze pieniądze, za pieniądze podatników, a czy nauczy ich to pokory? Przecież mamy Hospicja w mieście, a tam rąk do pracy brakuje, są oddziały onkologiczne gdzie każda para rąk do pracy jest na wagę złota. Na wolontariat, pod nadzorem, z opaską na nodze i po 600 godzin przy ciężko chorych!!! Może to nauczyło by pokory?!

  • Janek nie prowokuj. Pytasz za takie cos, co maja zabic kogos zeby zrozumiec ze to glupota? A moze np. ktos siedzial tam ze swoimi dziecmi. Sorry ale rzucanie sie krzeslami na rynku to nie jest normalne. Do pierdla z nimi jak nie potrafia zyc normalnie.

 3. Igor 9 maja 2018 14:29 at 14:29:07
  A straty moralne?? Wizerunek miasta zepsuty na całą Polskę! Jak ja teraz zaproszę dziewczynę na randkę do ogródków, skora tam się oborę odstawia. Wyobrażasz sobie taką ustawkę w rynku Krakowa, albo Wrocławia? Zmasakrowali i skompromitowali wizerunek miasta! Za samo to dałbym im po roku bezwzględnego więzienia! Mogli się ustawić w lesie i się tam wy zabijać to byłaby naturalna selekcja debilizmu a tak straty poniosły osoby postronne

  • Ja zamknąłbym wszystkich razem w Sanoku. Wypuścił po roku wszystkich w jednym dniu w Bieszczadach z 5PLN w kieszeni. Albo się wy zabijają abo nauczą się przetrwania próbując wrócić do Rzeszowa za piątkę. Tak czy siak dokona się naturalna selekcja.

  • Chyba PD[AŚ] xD
   Pozdrowienia do aresztu śledczego.
   Długo tam nie zabawią, byle do rozprawy bo przecież nie dostaną wyroków bezwzględnego więzienia za taką głupotę zwłaszcza że więzienia w Polsce są przepełnione alimenciarzami 😉

   • połowa z nich to recydywa już z zawiasami albo sprawą w trakcie. Więc duża szansa, że liczba debili w mieście się zmniejszy.

 4. 5 zatrzymanych z grupy 80 osób to ledwo 6%. Nie za wiele… Przecież policja dysponuje podobno listą osób uczestniczących w meczu po którym przyjechali bezpośrednio na rynek, posiadają zdjęcia i nagrania z niego. Kibole później na rynek nie przyszli znikąd, ani też nie wyparowali po awanturze. Materiałów z monitoringu z rynku i okolic powinno być wystarczająco. Co więcej to też są chyba raczej osoby znane policji. Czego jeszcze im trzeba? Szkoda, że tacy sprawni są jedynie w wypisywaniu mandatów.

  • Wszystko pięknie ładnie w teorii a udowodnij to jednemu czy drugiemu w rzeczywistości to się zdziwisz xD myślisz że policja nie wie kto co jak i kiedy? Jak nie ma utrwalonego wizerunku na taśmie albo ktoś kogoś nie sypnie z imienia i nazwiska to sKoda dupę prokuratorowi zawracać panie kolego :*

Comments are closed.