Zdjęcie: Pratt and Whitney Rzeszów

Drugi przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono na terenie firmy Pratt & Whitney Rzeszów – dowiedział się Rzeszów News. 

– Informacje na ten temat w pierwszej kolejności przekażemy pracownikom – ucina wszelkie pytania Andrzej Czarnecki, rzecznik Pratt & Whitney Rzeszów. 

Według naszych nieoficjalnych informacji kolejne zakażenie koronawirusem potwierdzono także u pracownika wydziału W-64, podobnie jak w zeszłą środę. Wydział został odkażony, a pracownicy poddani kwarantannie. 

We wtorek o drugim zakażeniu koronawirusem wśród pracowników P&W Rzeszów poinformowano pozostałych pracowników, a wydział, na którym on pracował zamknięto. Nieoficjalnie wiemy, że mężczyzna był poddany kwarantannie, nie pracował od 20 marca.

Firma przesłała do sanepidu listę osób, z którymi zarażony pracownik mógł mieć kontakt. Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego, przekazała nam, że ta lista w tej chwili jest weryfikowana przez służby sanitarne. 

Pratt & Whitney Rzeszów jest światowym producentem zespołów i podzespołów silników lotniczych do śmigłowców oraz samolotów cywilnych i wojskowych. W fabryce pracuje ponad 4500 osób. 

Na Podkarpaciu dotychczas odnotowano 80 przypadków zachorowania na COVID-19.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama