Polską prapremierę kultowej brytyjskiej komedii „Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint” będzie można zobaczyć 13 grudnia w Filharmonii Podkarpackiej.

[Not a valid template]

 

Polska prapremiera błyskotliwej komedii mistrzów gatunku – Donalda Churchilla i Petera Yeldhmana. Churchill znany jest polskim widzom z takich hitów jak „Dekorator” czy „Chwile słabości”. Obydwie sztuki w reżyserii Andrzeja Rozhina cieszyły się olbrzymim powodzeniem na warszawskich (i nie tylko) scenach.

„Przekręt (nie)doskonały…” to esencja brytyjskiego humoru. Inteligentna, pełna wdzięku, świetnie skonstruowana komedia obyczajowa, która od premiery w Theatre Royal Windsor w 1984 roku praktycznie nie schodzi z afisza. Przetłumaczona na 15 języków i grana na całym świecie z roku na rok zyskuje na aktualności i popularności.

Trudno bowiem o bardziej bieżący i wiecznie żywy temat niż podatki. Rozliczenia podatkowe spędzają bowiem sen z powiek nawet najbardziej praworządnemu obywatelowi, a hasło „Urząd Skarbowy” powoduje zimne dreszcze. O wielkich przekrętach i ich „bohaterach” czytamy na pierwszych stronach gazet z oburzeniem i… zazdrością.

Jak przechytrzyć „skarbówkę”? Gdzie uciec, by nie dosięgły nas macki fiskusa? Co zrobić, by nie oddać urzędnikom swoich mniej lub bardziej ciężko zarobionych pieniędzy? Bohaterowie sztuki Churchilla & Yeldhmana znaleźli sposób.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Obsada komedii jest gwiazdorska. Na scenie wystąpią: Łukasz Nowicki, Rafał Cieszyński, Joanna Moro, Katarzyna Kwiatkowska, Maja Bohosiewicz, Maria Dejmek, Michał Piela,, Jacek Kopczyński, Dorota Chotecka, Dorota Nowakowska, Bogdan Kalus i Andrzej Pieczyński.

Spektakl w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie zostanie zaprezentowany 13 grudnia dwa razy o godz. 15:30 i 18:30. Bilety w cenie 95 zł do kupienia w kasie filharmonii, Podziemnej Trasie Turystycznej, na kupbilecik.pl oraz biletyna.pl. Bilety zbiorowe można rezerwować pod numerem: 506 55 39 37.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama