Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Większość członków podkarpackiej Nowoczesnej została skreślona z listy partii za niepłacenie składek – twierdzi Krzysztof Feret, komisarz N. na Podkarpaciu. 

W niedzielę Feret wydał “jasny” komunikat o tym, co się aktualnie dzieje w regionalnych strukturach Nowoczesnej. To pokłosie piątkowej wypowiedzi szefowej partii Katarzyny Lubnauer, która w “Faktach po Faktach” w TVN zasugerowała, że do rozbicia podkarpackiej N. doprowadziła jej liderka Anna Skiba, bo nie pobierała składek członkowskich. 

Fot. Kamil Pudełko / Rzeszów News. Na zdjęciu Anna Skiba

Skiba, która przeszła do Teraz!, nowej partii Ryszarda Petru, stwierdziła, że słowa Lubnauer są “oszczerstwami”. Krzysztof Feret, który z list Koalicji Obywatelskiej, dostał się do sejmiku podkarpackiego, także nosił się z zamiarem opuszczenia Nowoczesnej, ostatecznie w partii pozostał i przydzielono mu rolę komisarza, który ma odbudować struktury. 

Przypomnijmy, 16 listopada br. 200 działaczy N. na Podkarpaciu opuściło ugrupowanie. Teraz Nowoczesna twierdzi, że większość z nich i tak wyrzucono z partii, bo przez co najmniej pół roku nie płacili składek członkowskich.  

“Rezygnacje złożyła mniej niż jedna czwarta łącznej liczby członków, z których tylko część gotowa jest dołączyć do nowych projektów politycznych poza .N.” – czytamy w niedzielnym komunikacie Krzysztofa Fereta. Twierdzi on, że w dalszym ciągu istnieje koło Nowoczesnej w Stalowej Woli, liczące aktualnie 13 osób.

“Nikt stamtąd nie odszedł, ani nie został skreślony” – poinformował Feret. 

Dodał, że kolejne koła Nowoczesnej na Podkarpaciu są odtwarzane spośród osób, które wycofały rezygnacje z członkostwa w partii, nie pogodziły się ze skreśleniem ich z listy członków. Odbudowa N. ma się też odbywać z osobami, które kilka miesięcy temu odeszły z ugrupowania i teraz chcą do niego wrócić oraz z ludźmi, którzy jeszcze przed ostatnimi wyborami samorządowymi złożyły deklaracje członkowskie i jeszcze ich nie rozpatrzono. 

“Niezwłocznie po odtworzeniu kół wybierzemy statutowe władze regionu” – zapowiedział Krzysztof Feret. “Mamy sensowny plan działania na Podkarpaciu. Nowoczesna na Podkarpaciu istnieje, z powodzeniem odtwarza struktury i idzie do przodu!” – dodał.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

5 KOMENTARZE

  1. Jak samozwańczy kandydat na premiera randkował na Maderze też mówiła, że pojechał tam w ważnych partyjnych sprawach, dlatego mają zerowe poparcie, kłamstwo skreśla człowieka na całe życie.

  2. A tak Pani Lubnauer chwaliła zacna Skibe jako tak wiarygodna, godna zaufania i przesuper hehehe masakra. Kabaret dosłownie. A Skibcia im taki numer wycięła 😉 faktycznie

  3. Chyba tylko żule w tych nowych strukturach będą, za wino marki wino, kto normalny chce być kojarzony z takim tworem, nawet trudno to nazwać partią, bardziej cyrk czy kabaret pasuje.

  4. PO zjadła N.
    Nowoczesna w sondażach pod kreską czyli nie wchodzą nawet do sejmu! A znowu Nwa partia Palikota przepraszam Petru w sondażach ma poparcie 0,0% 🙂 Nawet człowiek wpadka się myli i niewiadomo jak to sie nazywa Razem Teraz Zaraz?

    A po N ostały sie jeno dług. Z tą też tak będzie niezaleznie jak to to nazwa.

Comments are closed.