Fot. Bartosz Frydrych / Rzeszów News. Na zdjęciu Katarzyna Lubnauer (na pierwszym planie). Po lewej Anna Skiba
Reklama

W Nowoczesnej trwa rozdrapywanie ran po tym, jak rozpadły się podkarpackie struktury partii. Katarzyna Lubnauer twierdzi, że to wina Anny Skiby.  

Obecna szefowa Nowoczesnej była gościem piątkowych “Faktów po Faktach” w TVN24 i mówiła o obecnej kondycji partii w kontekście powstałego ugrupowania Teraz! założonego przez Ryszarda Petru i Joannę Scheuring-Wielgus. Do Teraz! przechodzą byli działacze Nowoczesnej. Na Podkarpaciu w szeregi Teraz! wstąpiło ok. 150 osób

Nowoczesna na Podkarpaciu rozpadła się 16 listopada, partyjne legitymacje oddało około 200 osób. Z kierowania regionalnymi strukturami partii zrezygnowała Anna Skiba, a już dzień później wstąpiła do Teraz! Skiba twierdziła, że rozpad Nowoczesnej na Podkarpaciu to skutek fatalnej współpracy z Platformą Obywatelską w ramach Koalicji Obywatelskiej. 

W piątek Katarzyna Lubnauer w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską mówiła, że rozpad Nowoczesnej na Podkarpaciu jest “kolejną nieprawdą” w dyskusji o kryzysie partii.

“Przewodnicząca regionu [Anna Skiba – przyp. red.], która chciała przejść do Teraz!, od dłuższego czasu nie zbierała składek od osób, które tam są, po to żeby 100 kilkadziesiąt osób wykreślić za niepłacenie składek i poinformować, że 200 osób przechodzi do Teraz!” – mówiła szefowa Nowoczesnej w “Faktach po Faktach”. 

Stwierdziła też, że na Podkarpaciu odtwarzane są struktury N. Komisarzem partii został Krzysztof Feret, który z list podkarpackiej Koalicji Obywatelskiej, jako jedyny członek N., dostał się do sejmiku podkarpackiego. Lubnauer zapowiedziała, że Feret zrobi konferencję prasową na temat “kłamstw”, jakie padły przy okazji rozpadu N. na Podkarpaciu.

Na słowa Katarzyny Lubnauer zareagowała już Anna Skiba. Na Twitterze napisała, że liderka Nowoczesna “oszczędnie gospodarując prawdą przykryła swoje niepowodzenia”, oskarżając Skibę o celowe niepobieranie składek. “Nie pozostaniemy obojętni wobec tych oszczerstw i wyjawimy 7 grzechów głównych, które spowodowały rozłam struktur” – zapowiedziała Anna Skiba. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

20 KOMENTARZE

 1. Po co mam jechać do Rosji, tutaj się urodziłem, tutaj jest mój kraj, niech te bliskowschodnie głupki wyjadą z Polski, pukaj się sama.

 2. Maniek jedz do Rasiji tam jest tylko dozwolone to co pasuje takim jak ty. A nam zostaw demokracje i niech kazdy wiebiera to co chce. Puknij sie w glowe!

 3. Ale Pani Skiba nie zaprzeczyła twierdzeniom Lubnauer. Nowoczesna na Podkarpaciu nie ma szczęścia do swoich szefów. Jeden narobił gnoju, druga która wkroczyła jako katharsis tego stanu narobiła jeszcze większego…

 4. No właśnie bo nie było czyszczenia do zera w 89 – tylko jakies wirujące okrągłe stoły no to dalej wszystko wiruje jak chce raz w lewo raz w prawo
  a Suweren od tego patrzenia na ten stół wirujący jebla dostal i kręcą nim dalej jak chcą a jemu komórki w tej głowie też wirują i taki rezultat że on dalej jaki był głupi – dalej jeszcze bardziej głuprzy ; O !

 5. No potwierdzam z racji swoich lat i doświadczebia życiowego ale bym jeszcze dodał : P.Melchior
  Nie wszystkie np.nadają sie do gotowania ostatecznie tylko na podkuchenne bo mają kiepskie smaki i nie umieją dozowac przypraw.
  Nie wszystkie nadają sie do sprzątania – bo podpicują tylko ” rynek “a reszta nie sprzątnięta
  Nie wszystkie nadają sie np.na dentystki bo zęba nie umieją wyrwać
  O tak na szybko co mi przyszło do głowy

 6. Wróćmy do średniowiecza, a wszystko będzie przepięknie i cudownie: baby nie będą miały nic do powiedzenia, będzie prawo pierwszej nocy, legalna pedofilia i darmowa siła robocza.

 7. Widać u ciebie ostrą fazę paranoi. Wszędzie lewacy: nacjonalista/narodowiec Hitler był lewakiem, Stalin lewakiem, papież Franciszek lewakiem, Giertych – założyciel Młodzieży Wszechpolskiej – lewakiem.., nawet centrowa, prokapitalistyczna partia (N.) to lewacy. PiS ze swoim programem socjalnym to też lewacy, czy ze względu na swoje przywiązanie do krzyża są już “prawdziwkami”?
  Scharakteryzuj czym cechuje się “lewactwo”, podaj jakąś definicję, bo już się w tym pogubiłem i wygląda na to, że lewakiem jest każdy kto nie jest katolickim fundamentalistą i/lub skrajną prawicą.
  Powiedz także, która partia nie robi w CH swoich wyborców, bo nie znam takiej. Dla przykładu PiS straszy swój elektorat imigrantami, a jednocześnie otwiera rynek pracy dla coraz to bardziej egzotycznych przybyszów.

  PS.
  Dla jasności: gardzę zarówno Petru, jak jego kolegą po fachu, banksterem Morawieckim – wg mnie obaj są siebie warci, podobnie jak cały PO-PiS.

 8. Rozpadło się bo musiało sie rozpaść. Jak to mówia z gówna bicza nie ukręcisz.

  Zmiana nazwy nie wystarczy bo dalej to tylko dymiace taczki z obornikiem.

 9. Jak przez tyle wieków nie uczestniczyły w rządzeniu (z drobnymi wyjątkami wybitnych kobiet(a do tego grona na pewno nie zaliczają się te ofermy)) – to widocznie był jakiś powód aby taki stan rzeczy się utrzymywał

 10. Można zrozumieć że partie polityczne robią w CH. swoich wyborców, resztę społeczeństwa, jedna partia drugą partię, bo to tak niestety wygląda w naszym realiach i zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić ale żeby wałki w ramach swojego ugrupowania robić? Hahaha nowoczesna. polityka w wykonaniu lewaków xD

 11. Przedstawiona sytuacja jest potwierdzeniem tezy, że baby nie nadają sie do rządzenia. Wszelkiej maści feministki mogą tutaj pluć jadem, wypisywać o jakimś szowinizmie ale prawda jest bolesna – baby nie nadają się do rządzenia. Do jazdy samochodem zresztą też.

 12. Postkomuna i lewactwo. Jak w tym kraju ma być dobrze jak głupcy są przy władzy? Ferenc w tak doborowym towarzystwie? Panie prezydencie wpadka pijarowa.

Comments are closed.