Zdjęcie: Pixabay

Już 7365 osób na Podkarpaciu poddano kwarantannie w związku z epidemią koronawirusa – podały we wtorek służby wojewody podkarpackiego. 

Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, poinformowała, że na terenie naszego województwa pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 6877 osób, 7365 poddano 2-tygodniowej kwarantannie, w szpitalach aktualnie jest 55 osób, u których podejrzewa się koronawirusa. 

We wtorek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 17 przypadkach zakażenia Covid-19 w Polsce. Żaden z nich nie dotyczy Podkarpacia.

W naszym regionie do tej pory koronawirusem zaraziło się 30 osób. Najwięcej, 12, w powiecie leżajskim, następnie mieleckim – 7, niżańskim – 3. Dwa przypadki odnotowano w powiecie stalowowolskim i po jednej osobie w powiatach: rzeszowskim, lubaczowskim, dębickim, jasielskim, tarnobrzeskim i krośnieńskim.  

Z powodu koronawirusa na Podkarpaciu zmarł 67-letni mieszkaniec Leżajska

Małgorzata Waksmundzka-Szarek przekazała nam, że spośród zakażonych osób w naszym regionie w szpitalach przebywa 13 osób. Jedna z nich jest na oddziale zakaźnym szpitala w Jaśle, pozostali w szpitalu w Łańcucie, który jest dedykowany na Podkarpaciu dla osób z koronawirusem. Docelowo wszyscy pacjenci będą w łańcuckiej placówce. 

Pozostali zakażeni Covid-19 są poddani kwarantannie nadzorowanej przez sanepid i policję. W laboratorium podkarpackiego sanepidu do tej pory wykonano 1237 testów na obecność koronawirusa. 30 z nich potwierdziło zakażenie. W poniedziałek władze Podkarpacia zdecydowały, że na walkę z pandemią koronawirusa przeznaczą ok. 330 mln zł

W całym kraju koronawirusem zaraziło się już 766 osób, 8 zmarło – stan na 24 marca na godz. 10:00.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama