Zdjęcie: Pixabay

Już 246 osób zaraziło się koronawirusem na Podkarpaciu, a 49 wyzdrowiało – poinformował w czwartek sanepid. 

W czwartek przed południem Ministerstwo Zdrowia podało, że na Podkarpaciu zmarła 50-letnia kobieta z Jarosławia. W aktualnych statystykach z kolei Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie nie było to jednak uwzględniane. Sanepid zapowiadał, że w ciągu dnia wyjaśni w resorcie zdrowia, skąd się wzięły te rozbieżności.

W wieczornym komunikacie, po godz. 17:00, sanepid potwierdził, że kobieta zmarła w jarosławskim szpitalu, jednocześnie informując o nowy zakażeniu koronawirusem na Podkarpaciu. COVID-19 stwierdzono u mężczyzny w „sile wieku” z terenu powiatu krośnieńskiego, który jest hospitalizowany. 

Przed południem sanepid poinformował o zakażeniu dwóch mężczyzn w “sile wieku” z powiatu stalowowolskiego. Dotychczas na Podkarpaciu koronawirusa wykryto u 246 osób, sanepid twierdzi, że w wyniku choroby COVID-19 zmarło 15, a 49 wyzdrowiało. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem jest 275 osób, a 9 666 poddano kwarantannie, a izolacji domowej 91. Aktualnie hospitalizowanych jest 160 osób, u których podejrzewa się koronawirusa. Podkarpacki sanepid wykonał dotychczas 5496 testów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama