Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Dwa nowe zakażenia koronarwirusem wykryto w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. 9 zakażeń ujawniono też u uczestników jednego z wesel w Rzeszowie.

W piątek informowaliśmy, że w KSW nr 2 przy ulicy Lwowskiej wykryto cztery przypadki koronawirusa wśród personelu szpitala: trzech położonych i lekarki. W sobotę doszedł piąty, także u położnej. Jednocześnie informowaliśmy o zakażeniach 12 osób w szpitalu MSWiA w Rzeszowie przy ulicy Krakowskiej, tam liczba zakażeń jest nadal taka sama.

W poniedziałek po południu Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie przekazała nam, że dwa kolejne zakażenia wykryto w KSW nr 2. To dwie osoby z tzw. kontaktu. To mieszkańcy powiatu przeworskiego. 

W KSW nr 2 wstrzymano do odwołania przyjęcia na oddział ginekologiczno-położniczy, gdzie ujawniono ognisko koronawirusa. – Badania pacjentów i personelu są w toku, osoby ze styczności objęte są kwarantanną – poinformowała Dorota Gibała z WSSE w Rzeszowie.

Jednocześnie sanepid podał, że w Rzeszowie wykryto nowe ognisko koronawirusa. Stwierdzono je wśród uczestników wesela, które w stolicy Podkarpacia odbyło się 1 sierpnia. Zakażenie stwierdzono u 9 osób z Rzeszowa i 3 z powiatu rzeszowskiego. Na weselu było 92 osoby plus dwie z obsługi. Wszystkich objęto przymusową kwarantanną.

– Dochodzenia epidemiologiczne są w toku – dodaje Dorota Gibała. 

Obecnie na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego kwarantanną jest objętych 697 osób. W poniedziałek sanepid zaplanował przebadanie 28 osób „z kontaktu” na terenie powiatu rzeszowskiego. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: