Fot. Tomasz Michalski / Stowarzyszenie ExploRes

Koronawirus w maju odwołał kolejną imprezę w Rzeszowie. Tym razem chodzi o Piknik Nauki „Eksploracje”. Wydarzenie przeniesiono na wrzesień. 

Piknik Nauki „Eksploracje” miał się odbyć 23 maja. Ze względu na epidemię koronawirusa wydarzenie zostało przesunięte na 5 września. 

– Śledzimy na bieżąco sytuację. Jesteśmy w kontakcie z naszymi wystawcami i partnerami. Mamy nadzieję, że do końca wakacji uporamy się z zagrożeniami i wejdziemy w nowy okres mocnym akcentem, jakim będzie tegoroczna edycja Pikniku Nauki „Eksploracje” –  mówi Tomasz Michalski ze Stowarzyszenia Upowszechniania Wiedzy „ExploRes”, które jest organizatorem pikniku.

Piknik Nauki „Eksploracje” po raz pierwszy zorganizowano w 2018 roku. Wcześniej stowarzyszenie przez kilka lat robiło wspólną imprezę pod nazwą „Dni Odkrywców” z firmą Polimedia. Po „rozwodzie” powstały dwie imprezy: Piknik Nauki „Eksploracje” oraz Dni Odkrywców. Jedno i drugie wydarzenie ma ten sam cel – promowanie nauki przez zabawę.

„Eksploracja” to nie jedyna impreza, którą przeniósł lub odwołał koronawirus. Z powodu epidemii organizatorzy zdecydowali się na odwołanie w majowym terminie Święta Paniagi, festiwalu „Maskarada”, Muzycznego Festiwalu w Łańcucie oraz KultURaliów. Odwołano także festiwal “Źródła Pamięci. Szajna – Grotowski – Kantor 2020” (termin: 25-28 marca).

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama