Zdjecie: Facebook.com / Restauracja & Pizzeria Atlantyda 90's by Nowy Dwór w Zaczerniu

„Pomagając im, pomagacie także i nam!” – piszą autorzy zbiórki pieniędzy na posiłki dla personelu medycznego w rzeszowskich szpitalach, który pracuje przy epidemii koronawirusa. 

Epidemia koronawirusa to szczególnie trudny czas dla personelu medycznego. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, sanitariusze – to oni stoją na „pierwszej linii frontu”. Bez z nich walkę z wirusem oddalibyśmy walkowerem. 

Dlatego coraz więcej ludzi chce wesprzeć medyków w tym trudnym czasie. Począwszy od akcji #NieKłamMedyka, w której chodzi o to, by mówić szczerze o tym, że istnieje ryzyko, że jest się zakażonym koronawirusem, po akcje związane z szyciem maseczek ochronnych, czy przygotowywaniem posiłków

Do tego grona chcących pomóc personelowi medycznemu dołączyła także Restauracja & Pizzeria Atlantyda 90’s by Nowy Dwór w Zaczerniu. Na stronie zrzutka.pl uruchomiła zbiórkę pieniędzy #GastroDlaSzpitali.

„Chcąc jak najbardziej odciążyć lekarzy, pielęgniarki, załogi karetek i wszystkich innych zatrudnionych w placówkach medycznych, chcemy zaoferować im darmowe posiłki. Dzięki Wam i Waszym wpłatom, nie tylko jako pasjonaci kuchni będziemy mogli działać, ale również przyczynić się do wsparcia ludzi, którzy ratują nasze życia” – czytamy w opisie zbiórki. 

„Chcielibyśmy przetrwać ten trudny czas w tym samym składzie, gotując pożywne i pełnowartościowe posiłki dla szpitali z naszego rejonu. Pomagając im, pomagacie także i nam!” – czytamy dalej. 

– „Zapalnikiem” do akcji było to, że przeciągu tygodnia przyjmowaliśmy zamówienia na dowóz z placówek medycznych. Lekarze oraz inny personel zamawiali i płacili za posiłki z prywatnych kieszeni. Wpadliśmy na pomysł, by wspierać ludzi, którzy stoją na „pierwszej linii frontu” – wyjaśnia Oskar Dąbrowski z restauracji „Atlantyda”. 

Dąbrowski zapewnia, że organizując zbiórkę restauracja nie chce się wzbogacić, a zebrane pieniądze przekażą na przygotowanie posiłków dla personelu medycznego z rzeszowskich szpitali. Jako dowód pomocy, restauracja na swoim Facebooku planuje publikować codziennie zdjęcia ze zrealizowanej dostawy.  

Restauracja przez co najmniej tydzień zamierza dostarczać codziennie do 200  pełnowartościowych posiłków – zupa (500 ml) oraz danie główne (ok 450 g). 

Aby cel osiągnąć, potrzeba w sumie 23 tys. zł. Pieniądze można wpłacać TUTAJ. Zostaną one przeznaczone na zakup produktów, produkcję posiłków, utrzymanie lokalu, opłaty transport posiłków oraz utrzymanie etatów dla pracowników. W czwartek do południa na koncie zbiórki było nieco 900 zł. 

„Im wcześniej osiągniemy zamierzoną kwotę, tym wcześniej rozpoczniemy akcję. Bez względu na to, czy kwota przez nas zamierzona zostanie osiągnięta, w całości przeznaczymy ją na posiłki dla personelu szpitali” – zapewniają inicjatorzy zbiórki. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama