Zdjęcie: Powiat rzeszowski

Józef Jodłowski, starosta rzeszowski, wydał zarządzenie o zamknięciu Starostwa Powiatowego w Rzeszowie dla petentów. Starostwo będzie zamknięte od poniedziałku (16 marca). 

Józef Jodłowski zarządzenie wydał w piątek (13 marca). Jego celem jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa i ograniczania ryzyka zakażenia nim. Starosta rzeszowski zdecydował o reorganizacji pracy Starostwa Powiatowego na czas epidemii.

Od poniedziałku (16 marca) starostwo będzie nieczynne dla interesantów do odwołania, natomiast nie przerywa pracy. Kontakt z urzędnikami jest możliwy przede wszystkim przez internet lub telefonicznie. Działa poczta elektroniczna, będzie też odbierana poczta tradycyjna.

Na stronie internetowej Starostwa oraz BIP Starostwa są numery telefonów oraz adresy e-mail poszczególnych komórek organizacyjnych, z którymi należy się kontaktować. Możliwe jest załatwianie spraw przez profil zaufany. Osoby, które go nie mają, mogą go potwierdzić za pośrednictwem bankowości elektronicznej, bez konieczności wizyty w urzędzie.

– Ta metoda pozwala wszcząć sprawę, a także składać pisma i większość wniosków wraz z załącznikami. Skargi i interwencje można zgłaszać także mailem – poinformował w piątek Piotr Wróbel ze Starostwa Powiatowego w Rzeszowie. 

Do pomieszczeń i budynków Starostwa wpuszczani będą jedynie pracownicy. Wszystkim pracownikom, dla których było to możliwe, przełożeni polecili pracę zdalną. Kasa Starostwa będzie nieczynna. Płatności można dokonywać bez prowizji w każdej placówce Banku Polskiej Spółdzielczości SA, numer konta: 98 1930 1187 2710 0718 8675 0001.

W piątek na Podkarpaciu potwierdzono szósty przypadek zakażenia koronawirusem. Dotyczy on młodej kobiety, która przebywa w szpitalu powiatowym w Nisku. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama