Zdjęcie: Pixabay

Kolejne trzy przypadki zakażenia koronawirusem odnotowano w Polsce. Jeden z nich jest na Podkarpaciu. 

Jak poinformowało nas w piątek po godz. 13:00 Ministerstwo Zdrowia, wyniki badań laboratoryjnych wykazały obecność koronawirusa u osoby na Podkarpaciu, a konkretnie w Nisku, a także w Wielkopolsce (Poznań) oraz na Śląsku (Zawiercie). 

Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, poinformowała, że osoba zakażona koronawirusem w naszym regionie to młoda kobieta z województwa lubelskiego, która przebywa w szpitalu powiatowym w Nisku.  

Niżański szpital jest aktualnie szczelnie zamknięty. W Nisku zamknięto Urząd Miasta.

– Interesantów przyjmujmy tylko w pilnych sprawach. Uruchomiliśmy punkt do dezynfekcji rąk. Nie widzę innego rozwiązania, jak pomóc mieszkańcom. Muszę chronić też swoich pracowników – ponad 70 osób – mówi nam Waldemar Ślusarczyk, burmistrz Niska. 

Do tej pory w Polsce koronawirusa potwierdzono u 64 osób, z czego jedna zmarła.

Na Podkarpaciu zakażonych jest już 6 osób. W piątek rano potwierdzono koronawirusa u dwóch kobiet w wieku ok. 50-60 lat z Leżajska, w czwartek u dwóch mężczyzn w wieku 60-65 lat, którzy przebywają w szpitalach w Łańcucie i Leżajsku. 

Pierwszą osobą w naszym regionie, u której w środę stwierdzono koronawirusa, jest 57-letnia mieszkanka Leżajska, która pracowała w leżajskiej przychodni „Medyk”. 

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym jest 937 osób, 267 przechodzi kwarantannę domową. W szpitalach przebywa 25 osób. Podkarpacki sanepid wykonał dotychczas 157 testów na obecność koronawirusa. 6 z nich dało wynik pozytywny.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama