Planowane w najbliższy weekend (14-15 marca) Targi „Home & Garden” w G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa nie odbędą się.

Decyzja organizatorów targów ma związek z wtorkową decyzją rządu, który odwołał wszystkie imprezy masowe. Zakaz dotyczy wszystkich imprez sportowych i artystycznych, na które przychodzi ponad 1000 osób, a w hali ponad 500 osób.

Decyzja rządu ma związek z koronawirusem. Dotychczas w Polsce odnotowano 18 przypadków zakażenia. Na Podkarpaciu nadzorem epidemiologicznym jest objętych 271 osób, osiem przebywa w szpitalach. 

– Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zakażonej koronawirusem – poinformowała we wtorek Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. 

We wtorek, niedługo po ogłoszeniu decyzji rządu o odwołaniu imprez masowych, CWK Operator, organizator targów „Home & Garden”, które w najbliższy weekend miały się odbyć w G2A Arena, podjął decyzję o odwołaniu imprezy w przewidzianym terminie. 

CWK Operator w komunikacie poinformował, że taką decyzję podjął również po konsultacjach z wybranymi wystawcami i uczestnikami planowanych targów. Targi „Home & Garden” zostały przeniesiony na 4-5 lipca br.

„Zakupione bilety będą automatycznie obowiązywać w nowej dacie” – poinformował CWK Operator.

W Rzeszowie od 27 lutego, decyzją prezydenta Tadeusza Ferenca zostały odwołane wszystkie miejskie imprezy masowe organizowane przez Urząd Miasta w Rzeszowie. Swoje spektakle odwołał m.in. Teatr Maska.

W poniedziałek zapadła decyzja, że nie odbędzie się także Europejskie Forum Rolnicze w Jasionce, które planowano na 20-21 marca br.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama