Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Czterech wikarych z parafii pw. Błogosławionej Karoliny Kózki z Rzeszowa, którym przeprowadzono testy na obecność koronawirusa, jest zdrowych. 

We wtorek poinformowała o tym parafia. Jak wcześniej informowaliśmy, koronawirusa stwierdzono u proboszcza, co w poniedziałek potwierdził też sanepid. Informacje o zakażeniu w parafii zaczęły się pojawiać w niedzielę, do odwołania zamknięto kościół. Testy na obecność koronawirusa przeprowadzono też u czterech pozostałych księży. 

Parafia bł. Karoliny Kózki poinformowała, że badania dały wynik negatywny. Proboszcz, który ma wynik pozytywny, przebywa w szpitalu zakaźnym w Łańcucie. – Jego stan zdrowia jest bardzo dobry – informuje parafia. 

– Wszystkim parafianom dziękujemy za każdy gest troski i modlitwy o nasz stan zdrowia. Mamy świadomość, że sam fakt pojawienia się zakażenia u jednego z naszych kapłanów sprawił, że wielu żywi głębokie obawy o zdrowie swoje i bliskich – czytamy dalej w komunikacie parafii. 

We wtorek podkarpacki sanepid poinformował, że w związku z tym, iż proboszcz zachorował na COVID-19, już 64 osoby z Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego, które miały bliski kontakt z duchownym, poddano przymusowej kwarantannie, trwającej dwa tygodnie. Kwarantannę przechodzą także czterej księża, których testy wykluczyły koronawirusa. 

– Przepraszamy wszystkich, którzy w niezamierzony sposób zostali wystawieni na możliwość zakażenia – informuje parafia.

Zapowiedziała ona też, że podczas mszy świętej w czwartek w uroczystość Bożego Ciała będzie polecać Bogu wszystkich swoich parafian i gości uczestniczących w mszach w ostatnim czasie zagrożenia zarażeniem. Mszę sprawować będzie jeden z kapłanów w swoim mieszkaniu o godz. 12:00.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama