Zdjęcie: Pixabay

Zwiększa się liczba osób, które sanepid wysyła na kwarantannę po tym, jak koronawirusa potwierdzono u proboszcza parafii bł. Karoliny Kózkówny w Rzeszowie. 

Zakażenie koronawirusem u proboszcza z parafii bł. Karoliny Kózkówny sanepid potwierdził w poniedziałek, ale kościół już w sobotę został zamknięty do odwołania. W poniedziałek sanepid informował, że w związku z wykryciem COVID-19 u duchownego, 33 osoby z „bliskiego kontaktu” skierowano na przymusową 2-tygodniową kwarantannę. 

Także w poniedziałek od osób z „bliskiego kontaktu” pobrano próbki do badań na obecność koronawirusa. We wtorek wdrożono kolejne testy. Teraz trwa dochodzenie epidemiologiczne, które ma wykazać, ile osób, mających kontakt z proboszczem, mogło się nieświadomie zarazić koronawirusem. Liczba osób wysłanych na kwarantannę rośnie.  

– Kwarantanną objęto już 64 osoby, w tym 44 z Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego – poinformowała nas we wtorek Dorota Gibała, rzecznik podkarpackiego sanepidu. To stan na 9 czerwca na godz. 16:30.

Trwa szukanie kolejnych osób z „bliskiego kontaktu” proboszcza. Wśród osób objętych kwarantanną po kontakcie z proboszczem jest współpracownik biskupa seniora diecezji rzeszowskiej, Kazimierza Górnego. Sam biskup objęty jest nadzorem epidemiologicznym.

Osobom „z kontaktu” sanepid przekazał informacje, jak mają postępować w trakcie kwarantanny i obowiązkowo muszą monitorować stan swojego zdrowia. W przypadku pojawienia się objawów wskazujących na COVID-19, osoby te mają zadzwonić do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. 

Parafia apeluje do osób, które uczestniczyły w nabożeństwach od 24 maja, by bacznie obserwowały stan swojego zdrowia. 

(cm, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama