Zdjęcie: materiały szpitala

Testy na koronawirusa potwierdziły zakażenie u dwóch pacjentów i młodego lekarza oddziału nefrologii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie. Wszyscy oni przechodzą chorobę bezobjawowo.

Ze 130 wymazów, jakie pobrano w piątek od personelu i pacjentów Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie, 3 są pozytywne. Zakażeni to pacjenci oddziału nefrologii – mężczyźni w starszym wieku. Obaj czują się dobrze. Przed południem zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego w Łańcucie. 

Pozostali dwaj pacjenci nefrologii, u których jak na razie nie potwierdzono zakażenia koronawirusem, pozostają na oddziale. – To pacjenci, którzy wymagają hospitalizacji. Odesłanie ich do domów na kwarantanne nie jest możliwe – tłumaczy nam Marek Wiater, dyrektor „jedynki”.

Trzecią osobą, która otrzymała w sobotę wynik dodatni, jest 27-letni lekarz rezydent. On także przechodzi chorobę bezobjawowo. – Trafił na domową kwarantannę – mówi dyrektor Wiater.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W sumie w szpitalu na Szopena potwierdzono już 8 przypadków zakażenia koronawirusem. W izolacji przebywa 5 lekarzy, a hospitalizowanych jest 2 pacjentów nefrologii i jeden ze stacji dializ. O pierwszych czterech przypadkach informowaliśmy już we wtorek

W sobotę pobrano kolejne 50 wymazów. Odział nefrologii pozostaje zamknięty. Stacja dializ, mimo że w piątek potwierdzono zakażenie u jednego z jej pacjentów, działa w obrębie zamkniętym ze ścisłym reżimem sanitarnym – nie przyjmuje nowych pacjentów, ale dializuje dotychczasowych. 

Przypomnijmy, że 44 osoby z personelu szpitala, 6 osób z firmy transportującej pacjentów dializowanych oraz 8 osób z firmy sprzątającej przebywa w kwarantannie.  

marcin.czarnik.@rzeszow-news.pl

Reklama