Fot. Patryk Ogorzałek / Rzeszów News. Na zdjęciu rzeszowski e-bilet

Na czas epidemii koronawirusa chcesz zawiesić bilet okresowy, ale nie masz czasu bawić się w papierologię. Skorzystaj z formularza na stronie zbiletem.pl. 

Ponad tydzień temu Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadził możliwość zawieszenia biletu okresowego lub zwrot części poniesionych kosztów za niewykorzystany czas. Takie rozwiązanie zostało wprowadzone z uwagi na trwającą epidemię koronawirusa. 

Do tej pory można było to robić jedynie mailowo wysyłając stosowny wniosek, który można pobrać  TUTAJ lub TUTAJ.Wypełniony dokument trzeba przesłać na adres: ebilet@ztm.erzeszow.pl.

Problem w tym jest taki, że dokument trzeba wydrukować i podpisać, a następnie zeskanować i wysłać. Ewentualnie można skorzystać z podpisu elektronicznego, co dla wielu jednak nie jest wciąż ani takie proste, ani oczywiste. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dlatego ZTM postanowił ułatwić procedurę zawieszania biletu. Wystarczy wejść na stronę zbiletem.pl, a następnie wypełnić stosowny formularz dostępny TUTAJ. Cała procedura zajmuje około minutę. 

Po zawieszeniu biletu należy pamiętać, że w momencie, gdy będziemy korzystać z komunikacji miejskiej należy zakupić i skasować inny bilet. Bilet zapisany na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej w okresie zawieszenia jest nieważny.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama