Korpiklaani z Finlandii headlinerem festiwalu Rockowa Noc X Faine Misto!

Finlandzka kapela Korpiklaani będzie największą gwiazdą festiwalu Rockowa NocXFaine Misto w Rzeszowie w ostatni weekend tegorocznych wakacji! Ruszyła także sprzedaż trzydniowych karnetów.

 

Zdjęcia: materiały prasowe

W tym roku Rockowa Noc (17. edycja) połączyła się z jednym z największych festiwali na Ukrainie – Faine Misto, który od 10 lat odbywał się w Tarnopolu. Rosyjska agresja spowodowała, że Faine Misto w tym roku zostanie przeniesione do Rzeszowa. 

Połączony festiwal odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Ukraińską część festiwalu zaplanowano w pierwszy dzień – 26 sierpnia. 

Już wcześniej poznaliśmy pierwsze zespoły na Faine Misto: Karna (hucul metal), Space of Variations (electronic metal), Ignea (melodic metal) oraz koncertujący w kilkunastu krajach światach Stoned Jesus oraz Sick Solution – najlepszy zespół metalowy 2021 na Ukrainie.

Fińskie mity i legendy

W sobotę (6 sierpnia) organizatorzy ogłosili headlinera festiwalu Rockowa Noc X Faine Misto. 26 sierpnia usłyszycie fiński folk metal w wykonaniu istniejącej od 2003 roku formacji Korpiklaani, która pochodzi z Lahti.

– Korpiklaani przyciągają wyjątkową energią i fuzją folkowo – metalowych brzmień z wpadającymi w ucho melodiami z nutą tajemniczości. Będzie ogień! – zapowiadają organizatorzy. 

Legendy i mity z Krainy Tysiąca Jezior oraz beztroska zabawa przy żwawej muzyce i alkoholu – tak można w wielki skrócie opisać to, co się kryje za nazwą Korpiklaani. Od początku liderem kapeli jest wokalista i multiinstrumentalista Jonne Järvelä.

Korpiklaani jest zespołem, który regularnie odwiedza Polskę i dzięki licznym wizytom zbudował sobie u nas pokaźną bazę fanów. Finowie nie należą do wykonawców, którzy z każdym kolejnym wydawnictwem poszukują nowych środków wyrazu.

Jonne i spółka serwują żwawą, dość wesołą muzykę, w której metal zderza się z elementami folkowymi. Czasem jest w niej pewna nutka tajemnicy, co ma związek z nawiązywaniem w tekstach do fińskich mitów, legend, baśni. 

Razem dla Ukrainy 

Kooperacja Rockowej Nocy i Faine Misto ma szczytny cel. Cały dochód ze sprzedaży biletów i karnetów z pierwszego dnia festiwalu będzie przeznaczony na pomoc walczącej Ukrainie.

Równie interesująco zapowiadają się kolejne dwa dni muzycznej imprezy. 27 sierpnia wystąpią: Mr. Pollack, Proletaryat, Dezerter, Jesus Chrysler Suicide i KSU. Koncerty gwiazd poprzedzi Przegląd Zespołów Konkursowych – występy młodych kapel.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Uczestnicy powalczą o statuetkę Tadeusza Nalepy, nagrodę pieniężną, godziny do wykorzystania w należącym do Estrady Rzeszowskiej Estrada Studio i pełny koncert trzeciego dnia festiwalu. Do przeglądu zgłosiła się rekordowa liczba zespołów – 93!

W trzeci dzień festiwalu (28 sierpnia) zagrają: wspomniany laureat Przeglądu Zespołów Konkursowy, a także Simplicity, Tides From Nebula, Turbo i Riverside.

Teren trzydniowego festiwalu zamieni się w „Rock City” ze strefami różnych rockowych aktywności, m.in. tzw. garażówką, strefą Monster Energy, strefą motocyklistów, nocnym ogniskiem i polem namiotowym (1000 miejsc).

Bilety i karnety 

Organizatorzy uruchomili także sprzedaż trzydniowych karnetów – w cenie 179 zł. Tańsze karnety są dla dużych rodzin (89,50 zł). Ci, którzy wcześniej kupili karnet dwudniowy (27-28 sierpnia, 119 zł), mogą dokupić bilet na pierwszy dzień za 60 zł, rodziny za 30 zł. 

Wciąż można kupować bilety jednodniowe (od 34,50 do 75 zł). Wszystkie bilety i karnety dostępne są na ticketmaster.pl. Dzieci do 12. roku życia wchodzą bezpłatnie. Organizatorzy proszą o zabranie na festiwal legitymacji szkolnych.

Organizatorami Rockowa Noc X Faine Misto są: miasto Rzeszów, Estrada Rzeszowska, Faine Misto, Arto Music&Media. Festiwalowi patronuje Rzeszów News.

Line-up festiwalu:

– 26 sierpnia: Korpiklaani, IGNEA, Sick Solution, Space of Vartiations, Stoned Jesus, Karna,

– 27 sierpnia: Przegląd Zespołów Muzycznych [KONKURS], Mr.Pollack, KSU, Proletaryat, Jesus Chrysler Suicide, Dezerter,

– 28 sierpnia: laureat konkursu, Simplicity, Tides From Nebula, Turbo, Riverside.

Godziny rozpoczęcia koncertów nie są jeszcze znane. 

Zdjęcie: materiały organizatorów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama