Zdjęcie: Materiały WSPiA

Zdalnie nauczanie we WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej w semestrze letnim będzie obowiązywało do odwołania – poinformowała uczelnia. 

Od soboty (20 marca), w związku z ogromnym wzrostem zakażeń koronawirusem, rząd PiS do 9 kwietnia ponownie wprowadza lockdown. W piątek prof. Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, zarządził, że w tym czasie na uniwersytecie będzie obowiązywało, z nielicznymi wyjątkami, zdalne nauczanie. 

Taka forma nauki, ale do 3 maja będzie na Politechnice Rzeszowskiej, a w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie do końca kwietnia. Z kolei we WSPiA nie wyznaczono żadnej granicznej daty. Zdalne nauczanie, które na uczelni w całości obowiązuje już od 20 października 2020 roku, zostaje podtrzymane do odwołania. 

– Zarządzenie rektora w tej sprawie obowiązuje nadal, a wszelkie decyzje, co do jego zmiany, będą zależne od rozwoju trzeciej fali pandemii – poinformował w piątek Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA. 

Na uczelni wykłady, konwersatoria, warsztaty, ćwiczenia w formie zdanej odbywają się za pośrednictwem platformy Microsoft Teams oraz Zoom. Dodatkowo studenci otrzymują wszystkie materiały potrzebne do nauki w „Edukatorze”.

– Dzięki temu mają dostęp do rozmaitych materiałów dydaktyczno–edukacyjnych: repetytoriów, fragmentów podręczników, artykułów, skryptów, kazusów i wielu innych – dodaje Pawlak. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jak zapewniają przedstawiciele WSPiA, w „Edukatorze” jest także dokładny scenariusz realizacji tematów. Przed każdymi zajęciami studenci otrzymują zakres tematyczny oraz materiały, które pomogą im zrozumieć dane zagadnienie. Ponadto, do dyspozycji mają repetytorium w formie elektronicznej z przykładowymi pytaniami egzaminacyjnymi.

– Głównym założeniem tego systemu jest umożliwienie studentom systematycznego zdobywania wiedzy – twierdzi Przemysław Pawlak. 

W czasie pandemii w budynkach WSPiA obowiązuje nakaz noszenia maseczek, zachowania dystansu społecznego oraz dezynfekcji rąk. Studenci większość spraw związanych z tokiem studiów mogą załatwić elektronicznie. Jeśli muszą przyjść osobiście, mogą umówić się na spotkanie za pośrednictwem Internetowego Systemu Rejestracji (ISR).  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama