Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Łukasz Perłowski, żywa legenda Asseco Resovii, zakończył sportową karierę – poinformował rzeszowski klub. 

Łukasz Perłowski swoją siatkarską karierę rozpoczął w Wisłoku Strzyżów, skąd przeniósł się do „Pasów” przed sezonem 2004/2005. Wspólnie z Resovią rozpoczął przygodę z najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce. Przez lata Perłowski stał się ikoną rzeszowskiego klubu, będąc z zespołem w gorszych i lepszych momentach.

„Perła” jest zawodnikiem, który był najdłużej związanym z Resovią. Wspólnie z „Pasami” zdobył mistrzostwo Polski (2012, 2013, 2015), wicemistrzostwo  Polski (2009, 2014, 2016), brązowy medal PlusLigi (2010, 2011), Superpuchar Polski (2013), 3. miejsce w Pucharze CEV ( 2012), a także 2. miejsce w Lidze Mistrzów (2015).

Łukasz Perłowski z zespołem związany był od 2004 roku z przerwą w sezonie 2016/2017, kiedy nie występował w barwach Resovii. „Perła” był wielokrotnie nagradzany na galach dla najlepszych sportowców województwa podkarpackiego.

– Bardzo dziękujemy „Perle” za wszystkie lata, kiedy reprezentował barwy naszego klubu. Łukasz był świadkiem rozwoju naszego klubu i stopniowego awansu do czołówki ligi. Wspólnie świętowaliśmy medale mistrzostw Polski, a także medale w pucharach europejskich. Przez lata był naszym talizmanem i niewątpliwym wsparciem – mówi Krzysztof Ignaczak, prezes Asseco Resovii, cytowany w oficjalnym komunikacie klubu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Wielkie brawa dla tego wyjątkowego zawodnika, który całą swoją sportową karierę związał z Asseco Resovią i zapisał się w jej kartach mocnymi zgłoskami. Dziękujemy Łukaszowi za te wspólne 14 lat. Trzymamy mocno kciuki za „Perłę”, którego w hali Podpromie zawsze będziemy witać jak w domu – zapewnia prezes Ignaczak.

Łukasz Perłowski podziękował kibicom za wsparcie podczas gry w Resovii. – Wasza wiara niosła nas do najważniejszych zwycięstw, a także podnosiła na duchu w gorszych chwilach – powiedział do kibiców „Perła”. – Dla was byłem i już zawsze będę „resoviakiem”. Moje serce bije dla tego klubu. Jestem z tego ogromnie dumny – powiedział „Perła”.

„Łukasz, dziękujemy! Twoja historia, stała się legendą!” – podkreślił klub.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama