Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News

O zachowanie szczególnej ostrożność apeluje policja. W najbliższą niedzielę (9 kwietnia) odbędzie się 10. PKO Półmaraton Rzeszowski.  Niektóre ulice zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu.

Jak poinformowała rzeszowska policja, biegi odbędą się w dwóch etapach. O godz. 10:00 sprzed Millenium Hall wystartuje SPAR-ing na 5 km. Trasa wyznaczona została na odcinku alei W. Kopisto od „zawrotki” przy al. Rejtana przez Most Zamkowy, ul. Kilara, ul. Podpromie do bulwarów nad Wisłokiem, którędy uczestnicy pobiegną do Mostu Lwowskiego.

– Chodnikiem przebiegną na bulwary i dalej do al. W. Kopisto i Millenium Hall. Od godz. 6:00 zamknięta zostanie ulica Kopisto na odcinku od al. Rejtana do ul. Podwisłocze – przekazuje Adam Szeląg, rzecznik policji w Rzeszowie.

Zdjęcie: Materiały organizatorów
Zdjęcie: Materiały organizatorów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bieg główny – Półmaraton Rzeszowski (21 km) i Sztafeta Półmaratońska) rozpocznie się o godz. 11:00. Start także przy al. Kopisto na wysokości centrum handlowego Millenium Hall.

Dalej trasa będzie przebiegać al. Kopisto, Mostem Zamkowym, ul. Kilara, Szopena, Targową, al. Piłsudskiego lewym pasem ruchu „pod prąd”, ul. Grunwaldzką, Jana III Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, Rynek, ul. Słowackiego, Szopena, Plac Śreniawitów, ul. Hetmańską do skrzyżowania z Wincentego Pola.

Tam uczestnicy Półmaratonu Rzeszowskiego skręcą na bulwary, a potem pobiegną do Mostu Lwowskiego, który przebiegną chodnikiem i skręcą w prawo na bulwary nad Wisłokiem (strona wschodnia), do Mostu Zamkowego. Po przebiegnięciu dwóch okrążeń trasy do al. Kopisto do Millenium Hall, gdzie będzie meta biegu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ulice zaznaczone pogrubioną czcionką będą zamknięte dla ruch od godz. 10:00 do 14:00, jednak chwilowe utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godz. 16:00. Al. Kopisto zamknięta będzie już od 6:00. Pozostałymi ulicami ruch będzie odbywał się wyznaczonymi pasami, oddzielonymi barierkami i taśmami zabezpieczającymi. 

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą policjantki i policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rzeszowskiej komendy. – W kluczowych miejscach funkcjonariusze będą kierować ruchem i wskazywać możliwe objazdy. Po przebiegnięci zawodników policjanci będą sukcesywnie przywracać ruch – dodaje Adam Szeląg.

Utrudnienia w ruchu oznaczają również zmianę rozkładu jazdy autobusów MPK. O szczegółach napisaliśmy TUTAJ. Niedzielna impreza zainauguruje tegoroczny cykl „PKO Rzeszów Biega”. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.

Zdjęcie: Materiały organizatorów
Zdjęcie: Materiały organizatorów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama