Zdjęcie: materiały Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka
Reklama

W piątkowy wieczór (17 czerwca) na podrzeszowskie lotnisko przyleciał pierwszy samolot z Olsztyna. To kolejna letnia nowość w Jasionce.

Rejsy do Olsztyna uruchomił LOT, podobnie jak wcześniejsze – do włoskiej Wenecji, od 12 czerwca. Przed nami jeszcze chorwacka Rijeka (od 5 lipca). Wszystkie połączenia narodowego przewoźnika obsługują Bombardiery Q400, na pokład zabierają 78 pasażerów. 

Dwa razy w tygodniu 

Do Olsztyna można latać do 5 września – dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. Lot trwa około godziny. W poniedziałki start o 19:55, przylot na lotnisko w Szymanach (ok. 55 km od Olsztyna) o 21:00, w piątki start o 20:00, przylot o 21:05. 

Podróż z lotniska do stolicy Warmii i Mazur trwa około godzinę. Można skorzystać z busów (Markus Travel, Transport Wesołowski i Faster) lub pociągów Polregio. Bus nie należy do najtańszych, za bilet trzeba zapłacić 50 zł, za pociąg zapłacicie dużo mniej – 17,80 zł.  

Z Olsztyna lot jest o pięć minut dłuższy – w poniedziałek start o 18:15, przylot o 19:25, w piątki start o 18:20, przylot o 19:30. – Nowa trasa będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem pasażerów – przekonuje Wiktor Wójcik, prezes portu Olsztyn-Mazury.

Czas podróży skrócony 
Zdjęcie: materiały Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

Chętnych z Podkarpacia do odwiedzin Krainy Tysiąca Jezior dotychczas zniechęcała wielogodzinna podróż autem czy pociągiem. Zresztą, bezpośredniego pociągu z Rzeszowa do Olsztyna i tak nie ma, trzeba się przesiadać. Najszybsze połączenie trwa blisko 8 godzin.

W piątek, 17 czerwca, Bombardiera z Olsztyna przywitał salut wodny. Na pokładzie był m.in. prezes podolsztyńskiego lotniska oraz Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Obu przywitał marszałek podkarpacki – Władysław Ortyl.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Droga z Bieszczadów na Mazury od dzisiaj znacznie się skróciła. Możemy latać również do północno-wschodniej części kraju. Polacy chętnie odpoczywają w Bieszczadach i na Mazurach – mówił Władysław Ortyl.

Bilety już za 100 zł 

Podkarpacie i województwo warmińsko-mazurskie dzieli ponad 500 km. Gustaw Marek Brzezin mówi, że teraz można podróżować szybko i komfortowo. – Na pewno mieszkańcy północno-wschodniej Polski, jak również turyści z Podkarpacia, to docenią – uważa. 

– Do Olsztyna można polecieć nie tylko na dłuższy wypad, ale też na weekend, korzystając z piątkowych i poniedziałkowych lotów – zachęca Adam Hamryszczak, prezes lotniska Rzeszów-Jasionka. Ceny biletów są atrakcyjne. Można je kupić już za 100 zł na lot.com.

Jasionka nie ujawnia, ilu pasażerów przyleciało z Olsztyna, a ilu odleciało z Jasionki. Lotnisko zasłania się tajemnicą handlową.  

Zdjęcie: materiały Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama