Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

To w Rzeszowie zagrają ze sobą reprezentacje Polski i Niemiec do lat 20. Mecz 7 października na Stadionie Miejskim. – To wielkie święto futbolu – mówi wiceprezes PZPN.

O tym, że Rzeszów rywalizuje ze Stalową Wolą i Mielcem o mecz Polska-Niemcy U20, informowaliśmy w sierpniu. We wtorek ogłoszono, że spotkanie rozegrane zostanie w stolicy Podkarpacia. 

– To wyjątkowa chwila i bardzo dobra nowina. Otrzymaliśmy mecz na światowym poziomie, to dla nas wielkie święto – stwierdził Mieczysław Golba, zarazem prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Golba trafił do „centrali” w sierpniu, o czym pisaliśmy – TUTAJ.

– Teraz wszystko w rękach kibiców. Rzeszów musi zagrzewać piłkarzy do walki i stać się dwunastym zawodnikiem, bo rywal jest bardzo groźny – motywował.

Polska zagra z Niemcami na Stadionie Miejskim „Stal” – 7 października o godz. 18:00. Mecz jest częścią Turnieju Ośmiu Narodów. To rozgrywki towarzyskie dla drużyn narodowych do lat 20.

Pierwsze mecze polska reprezentacja rozegrała na początku września. Polacy przegrali 0:2 z Włochami w Łomży, a w Portugalii bezbramkowo zremisowali. W turniejowej tabeli Polska znajduje się m.in. za Anglikami i Włochami. Prowadzą Niemcy.

Duże wyzwanie dla Rzeszowa

Stadion Miejski może pomieścić 12 tys. kibiców. – Dostępna jest połowa miejsc, ale ograniczenia nie dotyczą osób zaszczepionych, więc liczymy, że uda się wypełnić całe trybuny – podkreślał we wtorek Mieczysław Golba. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Bezpłatne wejściówki mają trafić do dystrybucji w przyszłym tygodniu. O szczegółach poinformuje Urząd Miasta Rzeszowa. Mecz Polska-Niemcy pokaże stacja TVP Sport.

– Do Rzeszowa przyjadą na pewno szkoły sportowe z regionu i zagraniczni skauci, którzy będą obserwować młodych utalentowanych zawodników – przypominał Golba. Oznacza to, że pula biletów będzie pomniejszona.

– Wizytę zapowiedziały już u nas Jarosław i Dębica. Logistycznie to trudne przedsięwzięcie, ale bardzo się z niego cieszymy, bo to wielkie wyróżnienie – zapewniał z kolei prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. 

Magistrat liczy, że Golba „ściągnie” do Rzeszowa międzynarodowe rozgrywki. Wabikiem ma być nowa podgrzewana murawa i odpowiednie do transmisji telewizyjnych oświetlenie na Stadionie Miejskim. Jego modernizacja zakończyła się w maju.

Reprezentacja Niemiec zamieszka w hotelu Holiday Inn Express w Jasionce. Jako obiekt treningowy wybrała stadion Resovii. Polacy będą mieszkać i trenować w Woli Chorzelowskiej. Obie drużyny mają zjawić się na Podkarpaciu 4 października.

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama