Zdjęcie: Pixabay

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Także na Podkarpaciu.

W piątek po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało nas o 33 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Najwięcej – 25 – potwierdzono na Mazowszu, trzy osoby zakażone są w województwie kujawsko-pomorskim, dwie na Dolnym Śląsku, po jednej na Pomorzu, Podlasiu i właśnie na Podkarpaciu.

– To młody mężczyzna z powiatu krośnieńskiego, który jest aktualnie hospitalizowany – poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. 

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że przypadek 27-letniej kobiety, która zmarła w szpitalu w Łańcucie, a była zarażona koronawirusem, nie jest wliczany do statystyk osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem, bo przyczyną śmierci 27-latki nie był Covid-19, a sepsa, co potwierdził w piątek łańcucki szpital.  

Jak wynika z informacji szpitala w Łańcucie, który od poniedziałku jest przekształcony w szpital zakaźny, 27-latka została przeniesiona ze szpitala w Nisku w siódmej dobie „po porodzie rozwiązanym cięciem cesarskim z niewydolnością oddechową w przebiegu koronawirusowego zapalenia płuc”.

„Chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym. W 13 dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. 12 godzin po zabiegu zatrzymanie krążenia, z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej, pacjentka uznana za zmarłą” – poinformował łańcucki szpital. 

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi aktualnie wynosi 411. Na Podkarpaciu – 19. Nie licząc śmierci 27-latki, w naszym regionie z powodu koronawirusa zmarł 67-letni mieszkaniec Leżajska.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama