11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Kolejny także na Podkarpaciu – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. W Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta. 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u pięciu osób ze Śląska, dwóch z Pomorza i Zachodniopomorskiego, po jednej z Warmii i Mazur oraz Podkarpacia.

– To kobieta w sile wieku z powiatu niżańskiego, która przebywa w ścisłej kwarantannie – poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Tym samym na Podkarpaciu liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 26, a w całym kraju do 547.

Ponadto, zmarła 37-letnia kobieta, która do szpitala w Poznaniu trafiła w ciężkim stanie ze „współistniejącymi chorobami”. Rano Ministerstwo Zdrowia czekało na diagnozę lekarzy, co do przyczyn śmierci 37-latki. Około 11:00 potwierdzono, że przyczyną było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Kobieta jest 6. ofiarą śmiertelną koronawirusa w Polsce. 

Jak informowaliśmy, w piątek w szpitalu w Łańcucie zmarła 27-letnia kobieta, zarażona koronawirusem. Śmierć 27-latki nie jest jednak wliczana do statystyk osób zmarłych z powodu Covid-19, bo przyczyną śmierci 27-latki była sepsa. Na Podkarpaciu z powodu koronawirusa w poniedziałek zmarł 67-letni mieszkaniec Leżajska.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama