Zdjęcie: Pixabay

Osiem kolejnych przypadków zakażeń koronawirusa na Polsce. Jeden z nich na Podkarpaciu.

W poniedziałek po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że dwa nowe przypadki koronawirusa odnotowano na Dolnym Śląsku, dwa w województwie łódzkim, dwa w województwie zachodnio-pomorskim oraz po jednym w Lubelskiem i na Podkarpaciu. 

Na Podkarpaciu Covid-19 potwierdzono u starszego mężczyzny z powiatu stalowowolskiego, który, jak poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, aktualnie jest hospitalizowany.

To już 30 przypadek koronarwirusa w naszym regionie. Najwięcej do tej pory odnotowano w powiecie leżajskim – 12, następnie mieleckim – 7, niżańskim – 3, dwa w powiecie stalowowolskim i po jednej osobie w powiatach: rzeszowskim, lubaczowskim, dębickim, jasielskim, tarnobrzeskim i krośnieńskim.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W całym kraju stwierdzono już 692 przypadki koronawirusa, 8 osób zmarło, m.in. 67-letni mieszkaniec LeżajskaW piątek w szpitalu w Łańcucie zmarła 27-letnia kobieta, zarażona koronawirusem. Śmierć 27-latki nie jest jednak wliczana do statystyk osób zmarłych z powodu Covid-19, bo przyczyną śmierci 27-latki była sepsa.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama