Zdjęcie: DWOT
Reklama

117 nowych zakażeń i sześć śmiertelnych ofiar koronawirusa – to najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia.

W piątek po południu ministerstwo podało, że wśród 117 nowych zakażeń koronawirusem najwięcej odnotowano na Mazowszu – 37.

Na Podkarpaciu potwierdzono 4 przypadki zachorowania na COVID-19. To kobieta w “sile wieku” z powiatu rzeszowskiego, młoda kobieta i dziecko z powiatu mieleckiego oraz kobieta w “sile wieku” z powiatu stalowowolskiego. Wszystkie osoby są w izolacji. W piątek na Podkarpaciu potwierdzono 12 nowych zakażeń. O poprzednich 8 pisaliśmy TUTAJ

Liczba osób zarażonych koronawirusem w naszym województwie wzrosła do 125 osób, a w całej Polsce do 3266. Na Podkarpaciu aktualnie pod nadzorem jest 2282 osoby, a 13 463 poddano kwarantannie, hospitalizowanych jest 110 osób, u których podejrzewa się koronawirusa. W podkarpackim sanepidzie wykonano dotychczas 2958 testów.

Na Podkarpaciu zmarło 5 osób, które zachorowały na COVID-19. Do tej pory wyzdrowiało 7. Kolejną wyzdrowiałą osobą jest starsza kobieta z powiatu niżańskiego, która od 21 marca br. przebywała w szpitalu w Łańcucie. 

W piątek po południu Ministerstwo Zdrowia podało, że wśród sześciu śmiertelnych ofiar koronawirusa są: 75-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach, 87-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Grudziądzu i 84-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie. 

– Wszystkie osoby miały choroby współistniejące – poinformował resort zdrowia. Według danych ministerstwa, COVID-19 w Polsce zabił do tej pory 65 osób. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: