Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród 8 nowych aż 7 odnotowano na Podkarpaciu. 

Jak poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, wśród osób zakażonych w naszym regionie jest czterech mężczyzn (dwóch młodych i dwóch w „sile wieku”) z powiatu rzeszowskiego, którzy przebywają w kwarantannie domowej.

Po jednym przypadku koronawirusa na Podkarpaciu we wtorek odnotowano także w powiecie krośnieńskim (kobieta w „sile wieku”, objęta kwarantanną domową), leskim (mężczyzna w „sile wieku”, przebywa w szpitalu) i stalowowolskim (mężczyzna w „sile wieku”, także jest w szpitalu).

Na Podkarpaciu koronawirusem zaraziło się już 37 osób, zmarł 67-letni mieszkaniec Leżajska. We wtorek służby wojewody poinformowały, że pod nadzorem epidemiologicznym przebywa 6877 osób, 7365 poddano kwarantannie, w szpitalach aktualnie jest 55 osób.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia w kolejnym komunikacie poinformowało także o śmierci 9 osoby zakażonej koronawirusem – to 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Według ministerstwa, jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama