Zdjęcie: Polski Związek Piłki Nożnej
Reklama

Takiego meczu w stolicy naszego regionu dawno nie było – zapowiada Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. 31 sierpnia na Stadionie Miejskim w Rzeszowie towarzyski mecz zagrają młodzieżowe reprezentacje Polski oraz Szwajcarii do lat 20.

„Wiemy, że w Rzeszowie jest głód piłki nożnej na tym najwyższym poziomie, stąd decyzja o organizacji meczu właśnie w naszym mieście. Wierzymy, że Stadion Miejski w Rzeszowie szczelnie wypełni się kibicami biało-czerwonych. To będzie wielkie, piłkarskie święto. Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny Polski Związek Piłki Nożnej obdarzył nas zaufaniem i powierzył organizację tak wyjątkowego wydarzenia” – mówi Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego ZPN, cytowany przez oficjalną stronę Związku.

Podkarpacki ZPN przypomniał, że pod koniec minionego roku w Jarosławiu  i Przemyślu grały młodzieżowe reprezentacje Polski i Irlandii do lat 16.

„Pomimo nie najwyższych temperatur na trybunach trudno było znaleźć wolne miejsce. To pokazuje, że kibice w naszym regionie tęsknią za sportowymi emocjami na najwyższym szczeblu. Mamy nadzieję, że mecz reprezentacji do lat 20., czyli bezpośredniego zaplecza drużyny prowadzonej przez Adama Nawałkę, choć po części zaspokoi te pragnienia” – dodaje prezes Golba.

Jak twierdzi Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, przygotowania do towarzyskiego meczu młodzieżowych reprezentacji Polski i Szwajcarii są już na ostatniej prostej. Stadion wizytował już przedstawiciel PZPN-u odpowiedzialny za organizację meczu – Mirosław Ryszka.

Z kolei minionym tygodniu szef Podkarpackiego ZPN spotkał się w tej sprawie ze Stanisławem Sienko, wiceprezydentem Rzeszowa oraz przedstawicielami rzeszowskiego magistratu oraz działaczami z ramienia Podkarpackiego ZPN, którzy koordynują mecz zaplanowany na 31 sierpnia (czwartek) na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Mecz rozpocznie się o godz. 17:00.

– Zainteresowanie meczem przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania. Tylko w pierwszych dniach rezerwacji biletów zgłosiło się już ponad 2 000 osób. Liczymy, że spotkanie obejrzy komplet, ponad 15 000 kibiców – poinformował Podkarpacki ZPN.

Wstęp na mecz jest bezpłatny. Aby zarezerwować bezpłatne wejściówki należy się skontaktować z biurem Podkarpackiego ZPN, (17) 853-43-25 lub podkarpacki@zpn.pl. Bilety będzie można odbierać w biurze Związku przy ul. Ks. Jałowego 6A.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.