Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Z okazji Dnia Kobiet stolica Podkarpacia zatętni od przygotowanych atrakcji. Ciekawe spotkania, zajęcia fitness, bezpłatne badania profilaktyczne, to tylko nieliczne niespodzianki!

Zacznijmy od galerii handlowych, do których z pewnością, chociaż przypadkiem, uda się zajrzeć każdej kobiecie. I tak w Galerii Rzeszów na panie będzie czekać 200 darmowych zaproszeń do kina Helios. Jak je otrzymać? Wystarczy zgłosić się po nie mając na sobie buty na wysokim obcasie.

Z kolei w Millenium Hall dla pań przygotowało m.in. o godzinie 18:30 futurystyczne show w wykonaniu grupy Patman Crew, która opowie zaskakującą historię za pomocą tańca – Mistrzowie Świata wystąpią na scenie na poziomie 0 obok Pizzy Hut.

A co Rady radzą w Dzień Kobiet?

O rzeszowskich kobietach pamiętają także nasze dwie Rady Kobiet. Podkarpacka Rada Programowa Kobiet zaprasza na spotkanie z Szymonem Jakubowskim, rzeszowskim dziennikarzem, redaktorem pisma „Podkarpacka Historia”, który opowie o nietuzinkowych kobietach działających na terenie Rzeszowa od 1918 roku.

Rozmowy umili występ Tria Fortepianowego w składzie: Jolanta Filar-Choińska – fortepian, Regina Szlachta – skrzypce, Anna Naściszewska – wiolonczela, a także słodki poczęstunek. Spotkanie odbędzie się 8 marca o godz. 18:00 Urzędzie Miasta Rzeszowa.

Dla miłośników twórczości poetyckiej Rzeszowska Rada Kobiet zaplanowała uroczyste spotkanie, które uświetni koncert muzyczny zespołu Antoniusz Band. Odbędzie się ono w Dniu Kobiet w Hotelu Rzeszów (ul. Piłsudskiego 44 – sala widowiskowa) o godzinie 18:00. Na wydarzenie można się jeszcze zapisywać się telefonicznie: 505 058 088 lub mailowo: rzeszowskaradakobiet@wp.pl.

Na salę, czy do kina?

Salsa, samba, a może rumba? Kroków tych energetycznych tańców będzie można nauczyć się podczas XIII edycji Kobiety Pro-Active, która odbędzie się 8 marca o godz. 18:30 w hali Podpromie. Gośćmi spotkania, na którym nie zabraknie rozmów o pięknej bieliźnie, tańcu i karnawale w Rio, będą Magdalena Liwak – Mistrzyni Polski w tańcach towarzyskich i
Jolanta Jabłońska – najlepsza Brafitterka w Rzeszowie.

Z kolei w kinie Zorza będzie można zobaczyć dwa filmy: „Madame” o 18:30 i „Kobiety Sukcesu” o 20:40. Przed seansami odbędzie się losowanie nagród, a każda z pań w przerwie między seansami zostanie poczęstowana kieliszkiem wina z Winnica Maria Anna.

W holu kina będzie można się również spotkać z dermokonsultantką z firmy Sylveco – naturalne kosmetyki, a o zdrowej diecie będzie można porozmawiać z Dietifit Gabinet Dietetyczny. Bilet na dwa filmy kosztuje 26 zł, na jeden 15 zł.

Zadbaj też o zdrowie!

W Dzień Kobiet warto zadbać także o zdrowie. Na bezpłatne badania profilaktyczne, m.in.: mammograficzne, cytologiczne, spirometryczne, pomiary wagi i składu ciała na wadze TANITA, krwi w kierunku przerostu prostaty, zaprasza ZOZ nr 2 w Rzeszowie – panie z okazji Dnia Kobiet, a panów dzień później. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-9 marca, w godzinach 8:00-12:30, w przychodni przy ul. Fredry 9. Szczegóły TUTAJ.

W tym wyjątkowym dla kobiet dniu Politechnika Rzeszowska i Centrum Fizjoterapii i Sportu PRz zapraszają na wyjątkowe zajęcia fitness – body training poprowadzi Aneta Przepiór, a zumbę Aneta Lisowicz.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zapisy przyjmowane są pod nr tel.: 17 865 16 44 oraz mailowo: fintessowy8marca@wp.pl. Nie zabraknie też atrakcji w postaci kart upominkowych do wykorzystania w sieci klubów fitness oraz salonów kosmetycznych w Rzeszowie.

Zajęcia odbędą się na hali sportowej Politechniki Rzeszowskiej (budynek Ł), o 15:30 fitness, a o 16:45 body tarining.

Bladym świtem, gdy rzeszowianki będą biegły do pracy, uśmiech na ich twarzy będą wywoływać działacze Platformy Obywatelskiej na czele z posłem Zdzisławem Gawlikiem, liderem regionalnych struktur PO, wręczając kobietom kwiaty od godz. 6:45 do 7:45. Posła Gawlika będzie można spotkać m.in. przed dworcem PKP.

Dzień Kobiet w Rzeszowie nie trwa tylko 8 marca. Na rzeszowianki atrakcje będą czekały również w sobotę (10 marca). W galeria Plaza Rzeszów Dzień Kobiet świętować będzie w sobotę 10 marca. Akcja profilaktyczna samokontroli piersi, bezpłatne studio makijażu, mini sesje zdjęciowe, konkursy z cennymi nagrodami oraz koncert męskiego Trio Jazzowego – takie atrakcje czekają na wszystkich odwiedzających.

W pięciu filiach Rzeszowskiego Domu Kultury odbędzie się bezpłatny Maraton Fitness w godzinach 11:00-15:00. Organizowany z okazji Dnia Kobiet Maraton Fitness jest czterogodzinnym ciągiem treningów, podczas którego wszystkie uczestniczki poznają przekrój i specyfikę każdego z proponowanych rodzajów zajęć. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

10 marca odbędzie się również I Rzeszowska Manifa.

A już dzisiaj redakcja rzeszow-news.pl wszystkim Paniom składa najserdeczniejsze życzenia!

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama