Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Koniec sagi odwoławczej. Ostatecznie drogi w centrum miasta przebuduje firma Strabag. – Zakładamy, że prace modernizacyjne rozpoczną się w grudniu – słyszymy w ratuszu. 

Miasto planuje zmodernizować drogi w obrębie osiedla Śródmieście i osiedla 1000-lecie. O szczegółach inwestycji pisaliśmy – TUTAJ. Jej rozpoczęcie uniemożliwiały jednak kolejne odwołania firm, które przegrywały przetarg (pierwszy ogłoszono w lutym, a rozstrzygnięto pod koniec kwietnia). Najpierw decyzję ratusza zaskarżył Strabag, a ostatnio Eurovia.

21 października prezydent Tadeusz Ferenc interweniował w tej sprawie w Krajowej Izbie Odwoławczej. – Prezydent poprosił o jak najszybsze rozpatrzenie odwołania. Są pieniądze, są gotowe do pracy firmy, a nie możemy rozpocząć modernizacji, bo nie wiemy, z kim podpisać umowę – mówił nam wtedy Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Niecałe dwa tygodnie po interwencji prezydenta Ferenca KIO ogłosiła, że odrzuca odwołanie firmy Eurovia. – Wybór został utrzymany. Teraz czekamy na pisemne uzasadnienie rozstrzygnięcia. Po kontroli uprzedniej, która potrwa około 2 tygodnie, podpiszemy umowę ze Strabagiem. Zakładamy, że prace modernizacyjne rozpoczną się w grudniu – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na przebudowę układu komunikacyjnego w centrum Rzeszowa miasto wyda prawie 50 mln zł. Według planu inwestycja ma się zakończyć w połowie 2022 roku. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama