Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

W piątek strażacy wznowili na rzece San poszukiwania 48-letniego Adam Toczka, mieszańca Dynowa, który zaginął w miniony wtorek. 

Akcję poszukiwawczą wznowiono ok. godz. 9:00 w Bachórzu na granicy powiatu rzeszowskiego. Strażacy sprawdzają dno Sanu w kierunku Dubiecka. Używają do tego sonaru. W akcji biorą udział także płetwonurkowie. 

– Na razie bez żadnych efektów – mówił nam w południe bryg. Grzegorz Wójcicki, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. – Przewidujemy, że piątkowe poszukiwania na Sanie potrwają do godz. 14:00 – dodaje. 

W czwartek wieczorem zaczęły krążyć informacje, że w Sanie znaleziono zwłoki zaginionego Adam Toczka. Policja temu zdecydowanie zaprzeczała. Przez dwa dni – w środę i czwartek – sprawdzane były brzegi Sanu oraz sama rzeka. W piątek akcję wznowiono. 

– Sanu nie będziemy sprawdzać w nieskończoność. Nie ma bowiem pewności, że mężczyzna jest w wodzie. Nikt nie widział, by wpadł do rzeki – mówią nam strażacy. 

Policja poszukiwania prowadzi w okolicach Bachórza nieprzypadkowo. To właśnie w tej miejscowości funkcjonariusze znaleźli samochód, którym Adam Toczek, we wtorek, 5 maja, około godz. 11:00 wyjechał z domu i już nie wrócił. 

Policja o zaginięciu mieszkańca Dynowa została poinformowana w środę ok. 2:00 w nocy. Do akcji poszukiwawczej zaangażowano strażaków, strażaków-ochotników z Rzeszowa Dynowa, Przemyśla i Bachórza oraz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. 

Policjanci sprawdzili też szpitale, noclegownie, dworce kolejowe i autobusowe. – Rysopisem zaginionego dysponują policyjne patrole. Informacja o jego zaginięciu jest dostępna dla policjantów w całym kraju – informuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

W poszukiwaniach Adama Toczka uczestniczył przewodnik z psem tropiącym. Policjanci apelują do osób, które widziały 48-latka, o pomoc. Kontakt z Komisariatem Policji w Dynowie – tel. 17 858 3373, dyżurnym KMP lub najbliższą jednostką policji, tel. 112.

Adam Toczek w dniu zaginięcia miał na sobie brązową kurtkę z kapturem, czarny polar, granatowe spodnie, czarne sportowe buty. 48-latek ma 175 cm wzrostu, średnią budowę ciała, nos prosty, oczy niebieskie, jest łysy, uzębienie pełne.

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: