Reklama

Mieszkańcy Rzeszowa wypoczywający nad Wisłokiem mają dodatkową atrakcję. Mogą wolny czas spędzać na 8 leżakach.

[Not a valid template]

 

Drewniane leżaki zostały zamontowane na stałe przy ścieżce pieszo-rowerowej na odcinku od rzeszowskiej zapory w kierunku Lisiej Góry.

Leżaki znajdują w pobliżu ośrodka sportów wodnych „Marina”. Teren, na którym są leżaki, został wcześniej wyłożony kostką brukową. W jednym miejscu jest sześć leżaków, w drugim dwa. Zamontowano także stojaki rowerowe.

Leżaki mają 80 cm szerokości, tyle samo wysokości i 200 cm długości. – Leżaki mają służyć mieszkańcom do odpoczynku – informuje Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Leżaki wykonane są blachy ocynkowanej, pomalowanej. Siedzisko wykonano z drewna jesionowego. Zostało zaimpregnowane, tak żeby było odporne na promieniowanie UV. Leżaki wykonało firma Archispaw z Trzebini. Miasto zapłaciło jej za to prawie 19 tys. zł.

– Do końca września zostaną zamontowane jeszcze cztery leżaki – zapowiada Wąsowicz-Duch.

Leżaki są częścią rozbudowy ścieżek rowerowych nad Wisłokiem. W lipcu firma Strabag zakończyła budowę prawie 600-metrowego odcinka ścieżek od zapory do Lisiej Góry. Docelowo ścieżki w tej części Wisłoka jeszcze w tym roku mają będą rozbudowane do długości 1,2 km. Na inwestycję przeznaczono 1,5 mln zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama